19. Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu. 9 dni z dobrym kinem

0
671
Fot. Materiały organizatora

Wraz z początkiem sierpnia do Zwierzyńca przyjeżdżają tłumy ludzi. To wszystko za sprawą startującej 3 sierpnia Letniej Akademii Filmowej. Przez 9 dni będziemy mogli obejrzeć ok. 220 filmów. W programie znalazły się nowości kinowe, produkcje niszowe, a także stare i zapomniane obrazy.

Wszystkie seanse zostały podzielone na cykle filmowe. Wśród nich znajdziemy m.in. W polskim obiektywie, podczas którego widzowie przyjrzą się polskiemu społeczeństwu niczym w lusterku; Być kobietą… prezentujący postaci kobiece widziane oczami twórców z całego świata oraz Nocne kino, które z uwagi na miejsce (Browar Zwierzyniec) poza seansami oferuje degustację miejscowego piwa.

Podczas LAF prezentowane są filmy z każdego gatunku. Dla fanów mocnego dreszczyku nie zabranie horrorów, takich jak “Słudzy Diabła”, czy pojawią się również produkcje poruszające problemy społeczne. W filmie “Nieposłuszne” przeanalizujemy temat miłości homoseksualnej w zamkniętej społeczności żydowskiej. Jest to irlandzko-amerykańsko-angielska produkcja z tamtego roku, która swoją polską premierę będzie miała w pierwszy dzień LAFu. Znajdzie się również coś dla najmłodszych kinomaniaków, np. “Traktorek Florek nowe przygody” produkcji norweskiej.

Filmy to nie wszystkie atrakcje. Organizatorzy rozbudowali program o liczne koncerty. Jednym z nich jest zespół Kirszenbaum. Sami organizatorzy mówią o nich: “Kirszenbaum jest jak Wyspiański na mefedronie”. Charakterystyczny szepcząco-krzyczący duet wyśpiewując piosenki dopełnia niecodzienny image zespołu. Będzie też zespół Chudoba, grający muzykę folkową. Grupa koncertowała w wielu krajach zagranicznych i zdobyła liczne nagrody, m.in. Grand Prix pierwszej polskiej edycji Konkursu Muzyki Folkowej „Nowa Tradycja”.

Kiedy: 3-12 sierpnia 2018

Gdzie: Zwierzyniec

Za ile: Koszt pojedynczego biletu to 10 zł.

Istnieje również możliwość zdobycia karnetów. Karnety upoważniają do wstępu na biletowane projekcje filmowe w liczbie:

  • Karnet pełen/klubowy – 7 biletowanych projekcji filmowych każdego dnia LAF – 200 zł.
  • Karnety okresowe (5-dniowy – 100 zł / 3-dniowy – 60 zł) – 5 biletowanych projekcji filmowych każdego dnia ważności akredytacji.

Karnety okresowe zyskują ważność wraz z odnotowaniem przez biletera kina pierwszego wejścia na seans filmowy.

Wstęp na imprezy towarzyszące dla osób akredytowanych jest wolny. Ceny akredytacji nie zawierają kosztów noclegów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments