Lubelskie uczelnie wprowadziły już zasady funkcjonowania akademików w dobie epidemii koronawirusa, a także podały liczbę miejsc dostępnych w poszczególnych domach studenckich. Sprawdźcie, jak teraz będzie wyglądać studenckie życie w akademikach i co się zmieni.

Każdy ze studentów, który mieszka w akademiku będzie miał obowiązek zasłania ust i nosa na jego korytarzach, w windach i przestrzeniach ogólnodostępnych, z których korzystają również inni studenci. Noszenie maseczek ochronnych lub przyłbic będzie dotyczyło również personelu pracującego w domach studenckich.

Kolejną ważną zasadą, do której będą musieli się stosować studenci będzie dezynfekcja dłoni przy wejściu oraz wyjściu z budynków. W pomieszczeniach kuchennych, sanitarno-higienicznych i windach należy zachowywać również minimum 1,5 metra odstępu od innych osób.

Według rozporządzeń studentom zakazuje się przyjmowania gości nawet jeśli są to studenci z innych akademików. Nie można również odwiedzać się w sąsiadujących pokojach. UMCS np. zabrania również organizowania imprez, spotkań towarzyskich i zgromadzeń w akademikach.

Do odwołania wyłączone z użytku będą również sale telewizyjne i klubowe, a w pokojach cichej nauki może przebywać tylko jedna osoba.

Ograniczona zostanie również liczba miejsc w akademikach. Przykładowo na UMCS w Amorze będzie ich jedynie 124, Babilonie 153, Feminie 312, Grzesiu 200, Heliosie 359, Ikarze 359, Jowiszu 204, Kronosie 56 i na Zana 107. Zmiany nastąpiły również w sposobie zakwaterowania. Na Zana i w Kronosie będą jedynie pokoje jednoosobowe, a w Heliosie i Ikarze w pokojach 2-osobowych o mniejszym metrażu studenci również będą mieszkać pojedynczo. W Grzesiu w co najmniej 98 pokojach studenci również będą mieszkać pojedynczo, a w Jowiszu w przynajmniej 14 pokojach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments