Sporty miejskie to coraz popularniejszy sposób na aktywne spędzenia wolnego czasu, zarówno dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi, którzy chcą nauczyć się jazdy na torze rowerowym lub podszkolić dotychczasowe umiejętności mają doskonałą okazję, aby trenować z profesjonalnym zawodnikiem. Wystarczy wziąć udział w Pumptrackowej Szkółce z Veloprojekt, która odbywa się na terenach rekreacyjnych przy SKENDE Shopping. Warsztaty prowadzone są przez Karola Adamczyka, który w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski BMX Racing zajął pierwsze miejsce. Wstęp wolny.

Fot. Jakub Orzechowski

Zajęcia odbywają się do 1 września – w każdą pracującą środę (w godzinach od 17:00 do 19:00) i każdą sobotę (w godzinach od 15:00 do 17:00). Trening składa się z następujących elementów: rozgrzewki, prezentacji zasad jazdy na pumptracku, wspólnej nauki „pompowania”, czyli jazdy po torze bez pedałowania oraz indywidualnych konsultacji. Na koniec zajęć przewidziany jest pokaz profesjonalnej jazdy po pumptracku w wykonaniu instruktora.

Fot. Jakub Orzechowski

Na warsztaty nie są prowadzone zapisy. Wystarczy przyjść w dniu zajęć ze swoim rowerem. Obowiązkowy jest także kask. Pumptrack znajduje się na terenach rekreacyjnych SKENDE Shopping, przy wejściu od strony ul. Kupieckiej.

Fot. Jakub Orzechowski

Treningi prowadzone są pod okiem Karola Adamczyka, zawodnika Lubelskiego Klubu Rowerowego, który może pochwalić się m.in. tytułem Drużynowego Mistrza Polski BMX Racing oraz Vice Mistrza Polski BMX Racing.

Fot. Jakub Orzechowski

Wakacyjny Maraton Zabawy

Oprócz zajęć z jazdy na rowerze po pumptracku na terenach rekreacyjnych SKENDE Shopping odbywa się także Wakacyjny Maraton Zabawy. W każdą środę, sobotę i handlową niedzielę wakacji, w godzinach od 12:00 do 16:00 animatorzy na placu zabaw prowadzą specjalne czyli gry i konkursy, rozwijające sprawność ruchową i koordynację. To propozycja dla najmłodszych, którzy chcą kreatywnie spędzić czas, bawiąc się. Dzieci biorące udział w zabawie otrzymują specjalny karnet, gdzie mogą zbierać naklejki, które na zakończenie wakacji będzie można wymienić na atrakcyjne nagrody. Plac Zabaw zlokalizowany jest przed wejściem do SKENDE Shopping od al. Spółdzielczości Pracy.

Fot. Jakub Orzechowski

Po Sąsiedzku

Warto dodać, że to nie wszystkie bezpłatne warsztaty, które oferuje SKENDE Shopping oraz IKEA. Od lipca przy al. Spółdzielczości Pracy działa Po Sąsiedzku – miejsce spotkań, w ramach którego funkcjonuje 6 kreatywnych przestrzeni. Każda z nich oferuje inspirujące warsztaty dla dorosłych i dzieci, dotyczące m.in.: zdrowego żywienia, pisania kryminałów, nauki języka szwedzkiego oraz zajęcia typu „zrób to sam”.

Szczegółowy harmonogram wszystkich zajęć znajduje się na stronie www.skendeshopping.pl w zakładce „Po Sąsiedzku” oraz www.IKEA.pl/Lublin w zakładce Aktualności.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments