Ant-Man i Osa to druga część przygód mężczyzny w stroju, który potrafi zmienić rozmiar człowieka. Film zdecydowanie dla całej rodziny. Znajdziecie w nim dużo żartów i wartkiej akcji w Marvelowskim stylu.

W pierwszej części poznajemy Scota Langa, który specjalizuje się w otwieraniu nieswoich sejfów i wynoszeniu z nich całej zawartości. Jednak w trakcie filmu okazuje się, że ktoś śledzi jego ruchy. Podczas jednego z napadów zostaje zatrzymany przez właściciela Hanka Pyma, który ma dla niego zadanie.

Właśnie wtedy główny bohater otrzymuje strój superbohatera i uczy się panować nad mrówkami, które mają mu pomagać w akcji. W pierwszej części poznajemy też historię wynalazcy, który ratując kiedyś świat stracił swoją żonę, partnerkę, która poświęciła się i zmniejszyła do rozmiarów uniemożliwiających powrót.

Druga część przygód Ant-Mana opiera się na znalezieniu żony Hanka uwięzionej w wymiarze kwantowym. Jak to w filmach akcji bywa, zawsze pojawią się postacie, które będą chciały przeszkodzić bohaterom, wykraść ich technologię lub zamknąć ich w więzieniu.

Scot, Hank i jego córka Hope (tytułowa Osa) dostarczą nam wrażeń ścigając się ze złoczyńcami resorakiem lub ukrywając ogromne laboratorium w lesie, albo wręcz zmieniając je w walizkę. Na filmie nie sposób się nudzić. Po piętach depczą im handlarze specjalistycznym sprzętem laboratoryjnym i kobieta-duch, czyli mistrzyni kamuflażu, która w dzieciństwie przeżyła wybuch akceleratora, w wyniku czego teraz może przechodzić przez ściany i przenikać przedmioty.

Film zyskuje dynamikę dzięki zmniejszaniu i powiększaniu przez bohaterów wszystkich możliwych przedmiotów. Mimo skomplikowanej i pełnej akcji fabuły „Ant-Man i Osa” nadal jest przyjemnym wakacyjnym filmem rozrywkowym. Nie sposób też nie podziwiać aktorów drugoplanowych jak Luis, pomocnik Scota, którego barwne opowieści rozbawią was do łez

Twórcy postarali się, żeby widz wspólnie z bohaterami przeżywał podróże w wymiar kwantowy, sceny ucieczki czy walki. Na plus można też wspomnieć muzykę towarzyszącą przenoszeniu się w różne wymiary.

Ant-Man to superbohater, którego na pewno jeszcze zobaczymy w produkcjach Marvela. Druga część jego przygód jest naszpikowana akcją, ale nadal posiada lekki przyjemny klimat komedii dla całej rodziny. Warto wspomnieć o nawiązaniach do innych filmów, które się tu pojawią, ale nie będą przeszkadzały, jeżeli nie znamy poprzednich filmów wytwórni Marvel.

Muzyka 5/10

Zdjęcia/Efekty specjalne 8/10

Fabuła 7/10

Gra aktorska 8/10

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments