Już od dwóch lat aplikacja ekoAPP pomaga mieszkańcom podczas codziennej segregacji odpadów oraz umożliwia sprawdzenie terminu odbioru poszczególnych frakcji. Pobrało już prawie 6000 osób.

EkoAPP to bezpłatna proekologiczna aplikacja, stworzona przez KOM-EKO, która ma ułatwić nam segregowanie odpadów w naszych domach. Najpierw 1 czerwca 2020 roku została wprowadzona w Lublinie, potem również zaczęli z niej korzystać mieszkańcy Kraśnika i gminy Gościeradów.

– Cieszy nas, że mieszkańcy polubili naszą aplikację. To nam pokazuje, że ludzie chcą segregować odpady i szukają sprawdzonych informacji na ten temat – mówi Adam Przystupa, dyrektor w spółce KOM-EKO, która od lat stawia na proekologiczne rozwiązania. – W dzisiejszych czasach ludzie poszukują szybkich i rzetelnych informacji. EkoAPP gromadzi je w jednym miejscu.

Czego najczęściej szukamy

Liczba użytkowników wzrasta każdego dnia. Przez dwa lata istnienia aplikację ekoAPP pobrało blisko 6000 osób. Z umieszczonych w niej harmonogramów skorzystano ponad 150 tys. razy, a z samej wyszukiwarki odpadów blisko 350 tys. razy. Przez ten czas najczęściej wyszukiwanymi odpadami był: karton po mleku (43 tys. razy), styropian opakowaniowy (29 tys. razy) oraz słoik po majonezie (23 tys. razy).

Dlaczego warto mieć aplikację ekoAPP?

* Zawiera harmonogram wywozu wszystkich frakcji odpadów, co pozwala dla wybranej lokalizacji zaplanować gospodarowanie odpadami;

* W sposób automatyczny powiadamia użytkownika o zbliżającym się terminie odbioru odpadów;

* Podpowiada, jaki odpad należy wrzucić do każdego rodzaju worka i pojemnika;

* Zawiera wyszukiwarkę odpadów, która po zadania pytania podpowiada do jakiej frakcji należy dana rzecz czy przedmiot;

* Udziela odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z funkcjonowaniem gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi;

* Zawiera informacje o lokalizacji i zasadach funkcjonowania Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów (PSZOK);

* Umożliwia zgłoszenia zapotrzebowania na usługę, wysłania zapytania czy bezpośredniego kontaktu z KOM-EKO.

Jak pobrać aplikację?

Jeżeli jeszcze nie posiadacie aplikacji od KOM-EKO to pod adresem www.ekoapp.com.pl w łatwy sposób pobierzecie apkę, która pomoże w codziennym radzeniu sobie z odpadami. Na stronie znajdują się też wszystkie niezbędne informacje oraz instrukcja obsługi i instalacji aplikacji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments