Już od ponad roku aplikacja ekoAPP pomaga mieszkańcom podczas codziennej segregacji odpadów oraz umożliwia sprawdzenie terminu odbioru każdej z frakcji wraz z opcją automatycznego przypomnienia. W ostatnim okresie mieszkańcy bardzo chętnie pobierali ekoAPP’kę i dzięki temu wraz z firmą KOM-EKO wsparli Ninę Słupską, która choruje na SMA. Dzięki zaangażowanym ekologicznie mieszkańcom spółka przekazała 10 tysięcy zł na leczenie małej dziewczynki.

EkoAPP to bezpłatna proekologiczna aplikacja, która ma za zadanie sprawić, żeby segregacja odpadów w naszych domach była prosta. Każdego dnia pomaga w segregacji oraz przypomina o odbiorze danego odpadu.

– Cieszy nas, że aplikacja zakorzeniła się w codziennym życiu mieszkańców. Tworzyliśmy ją z myślą o nich. Lublinianie chcą segregować odpady, my zaś staramy się ich wspierać nie tylko odbierając i przetwarzając odpady, ale również przekazując niezbędną wiedzę i informacje – mówi Adam Przystupa, dyrektor w spółce KOM-EKO.

Kilkaset tysięcy razy

Z umieszczonych w niej harmonogramów od początku istnienia skorzystano już ponad 300 tysięcy razy, a z samej wyszukiwarki odpadów blisko 450 tysięcy razy. Od początku istnienia apki najczęściej wyszukiwanym odpadem był karton po mleku. Odpowiedzi na pytanie, do którego pojemnika go wyrzucić, szukano ponad 43 tysięcy razy. Kolejne najczęściej wyszukiwane hasła to: słoik po majonezie (ponad 36 tysięcy), a obierki po owocach i warzywach (ponad 24 tysięcy).

Aplikacja jest nieocenionym pomocnikiem w codziennych czynnościach domowych:
  • Zawiera prosty w obsłudze harmonogram wywozu wszystkich frakcji odpadów, co pozwala dla wybranej lokalizacji zaplanować gospodarowanie odpadami;

  • W sposób automatyczny powiadamia użytkownika o zbliżającym się terminie odbioru odpadów;

  • Wspomaga segregację odpadów objaśniając, jaki odpad należy wrzucić do każdego rodzaju worka i pojemnika;

  • Zawiera wyszukiwarkę odpadów, która po zadania pytania podpowiada do jakiej frakcji należy dana rzecz czy przedmiot;

  • Udziela odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z funkcjonowaniem gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi;

  • Zawiera informacje o lokalizacji i zasadach funkcjonowania Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów (PSZOK);

  • Umożliwia zgłoszenia zapotrzebowania na usługę, wysłania zapytania czy bezpośredniego kontaktu z KOM-EKO;

  • Jest źródłem praktycznej wiedzy o postępowaniu z odpadami w czasie pandemii Covid-19.

Jak pobrać aplikację eko-APP?

Jeżeli jeszcze nie posiadacie aplikacji od KOM-EKO to pod adresem www.ekoapp.com.pl w łatwy sposób pobierzecie ekoAPP’kę, która pomoże w codziennym radzeniu sobie z odpadami. Na stronie znajdują się też wszystkie niezbędne informacje oraz instrukcja obsługi i instalacji aplikacji.

– Mieszkańcy coraz chętniej pobierają ekoAPP. W dzisiejszych czasach ludzie poszukują szybkiej i rzetelnej informacji. ekoAPP gromadzi je w jednym miejscu. Rozwiewa nasze wątpliwości, gdzie wrzucić dany rodzaj odpadu, zaś w przypadku terminów wywozu odpadów odciąża naszą pamięć przesyłając pomocne powiadomienia – dodaje dyrektor Przystupa.

Mieszkańcy wraz z KOM-EKO wsparli akcję dla Niny Słupskiej

Spółka KOM-EKO z pomocą ekoAPP’ki i mieszkańców Lublina wzięła również udział w akcji pomocy Ninie Słupskiej – dzielnej dziewczynce walczącej z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA 2).

By wspomóc zbiórkę pieniędzy potrzebnych do rozpoczęcia ratującej życie terapii genowej, w marcu 2021 roku firma zaproponowała pobranie darmowej aplikacji ekoAPP wspomagającej codzienne czynności związane z segregacją odpadów. Każda rejestracja konta oznaczała 5 złotych przekazanych przez KOM-EKO na rzecz leczenia Niny.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców naszego miasta spółka KOM-EKO przekazała ostatecznie kwotę 10 tysięcy złotych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments