Pobiegną razem choć każdy z osobna. W środę (15 kwietnia) o godzinie 18 wystartuje nietypowy, bo domowy wirtualny bieg online. Biegacze na swoich balkonach, w kuchni, bądź pokoju pokonają dystans 5 kilometrów, a fundusze zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na zakup środków ochronnych dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.

Bieg potrwa prawie tydzień. Zakończy się we wtorek (21 kwietnia) o godzinie 23:59. Właśnie do tego czasu uczestnicy będą mogli wysyłać zrzut ekranu z udokumentowanym przebytym dystansem.

– Z uwagi na obowiązujące obostrzenia dotyczące miejsc publicznych w kraju, wiele osób znacznie ograniczyło swoją aktywność fizyczną. Chcielibyśmy zachęcić i pokazać społeczeństwu, że biegać nie tylko każdy może, ale i wszędzie może to robić. Naszą inspiracją był Elisha Nochomowitz, który przebiegł dystans maratonu na tarasie swojego mieszkania – wyjaśnia Dominik Małys, koordynator przedsięwzięcia. – To pokazuje, że nasz bieg jest możliwy do zrealizowania, a przy tym możemy wesprzeć służbę zdrowia i włączyć się do akcji #zostańwdomu.

Uczestnicy będą wspierać szpital poprzez rejestrację na bieg i opłacenie wpisowego. I choć kwota jest dowolna musi wynosić minimum 5 zł.

– Środki zostaną przeznaczone na rzecz SPSK4 przy ulicy Jaczewskiego w Lublinie, a dokładnie na zakup niezbędnych środków ochronnych dla białego personelu. Wierzymy, że zarówno społeczność akademicka, jak i sportowa aktywnie wesprze służbę zdrowia w tym ciężkim dla nas wszystkim okresie ‒ dodaje Dominik Małys.

W biegu może wziąć udział każdy, również osoby, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia. Bieg lub marsz musi odbyć się odbyć w domu: wewnątrz mieszkania, na balkonie, tarasie w sposób tradycyjny lub przy użyciu bieżni. Nie można jednak opuszczać swojego miejsca zamieszkania.

Zapisać się na bieg możecie tutaj

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments