17 i 18 września w Hali Globus będzie wydarzenie, które sprawi frajdę wszystkim kibicom siatkówki. W Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza weźmie udział m.in. drużyna LUK Lublin.

Turniej odbędzie się 17 i 18 września w hali Globus. Na razie znane są nazwy dwóch drużyn, które pokażą się kibicom podczas przedsezonowego turnieju – to mistrz Ukrainy Barkom-Każany Lwów, czyli drużyna, która od nowego sezonu rywalizować będzie w PlusLidze, a także LUK Lublin.

– Międzynarodowy klubowy turniej siatkarski Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza to prestiżowe wydarzenie, a gwarantem najwyższego poziomu imprezy jest osoba jej patrona, czyli mistrza olimpijskiego i świata oraz honorowego obywatela Lublina – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Turniej będzie transmitowany na wszystkich sportowych kanałach telewizji Polsat. – Turniej w Lublinie będzie miał rangę międzynarodową. Obiecałem ten turniej kilka miesięcy temu wszystkim kibicom siatkówki. Już jesteśmy bardzo blisko zamknięcia wszystkich działań dotyczących tego wydarzenia – zaznacza mistrz olimpijski i mistrz świata Tomasz Wójtowicz. – Wierzę, że turniej będzie rozsławiał nie tylko siatkówkę, ale i Lublin. Mamy w Lublinie obecnie zespół w najwyższej lidze, a frekwencja kibiców jest bardzo wysoka – dodaje.

– Fundacja Rozwoju Siatkówki powstała z inicjatywy Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie. Było to naturalną konsekwencją działań prowadzonych przez AZS, który jest organizatorem wydarzeń o najwyższej randze. Jest to o tyle istotne, że sam Tomasz Wójtowicz swoją karierę siatkarską zaczynał właśnie w AZS – zaznacza Paweł Markiewicz, pomysłodawca i założyciel Fundacji Rozwoju Siatkówki im. Tomasza Wójtowicza w Lublinie. – Dołożymy wszelkich starań, aby ten turniej przeszedł do historii jako fantastyczne widowisko sportowe.

O szczegółach wydarzenia, a także biletach organizatorzy poinformują w lipcu.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments