Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta nie zapomina o swoich podopiecznych, czyli osobach ubogich i bezdomnych, i przygotowuje dla nich paczki wielkanocne.

– Na nadchodzące święta chcemy rozdać osobom w kryzysie ubóstwa co najmniej 200 Wielkanocnych Paczek Brata Alberta, w których znajdą się m.in.: kiełbasa, słodycze, jajka, chleb, świąteczne ciasto, makaron, barszcz, pasztet, masło, sałatka i inne produkty spożywcze, które pozwolą na przygotowanie wielkanocnego posiłku – mówi Monika Zielińska, prezes Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie.

Wartość każdej takiej paczki to ok. 100 zł. Z produktów, które znajdą się w każdej z nich, wielkanocne posiłki przygotuje 2-3 osobowa rodzina. – Mamy pewne zapasy żywności trwałej, natomiast nie wystarczą one do wszystkich paczek. Ponadto część produktów tj. jajka, kiełbasę, chleb czy ciasta musimy zakupić. W związku z tym uruchomiliśmy zbiórkę, dzięki której wszystkie osoby potrzebujące, korzystające na co dzień z Kuchni Brata Alberta będą miały co jeść na święta – dodaje.

Każdy, kto zechce wesprzeć tę inicjatywę może to zrobić wpłacając dowolną darowiznę
za pośrednictwem strony: paczkabrataalberta.pl lub bezpośrednio na konto Bractwa:
(ING) 23 1050 1953 1000 0023 3387 2428 w tytule wpisując „Paczka Wielkanocna”.

Wielkanocne Paczki zostaną wydane Podopiecznym Bractwa 13 kwietnia podczas uroczystego spotkania w Kuchni Brata Alberta, natomiast ich wydawanie poprzedzone będzie mszą świętą o godz. 9:30.

Fot. Materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments