Zaplanowanie strefy wypoczynkowej w długim, a do tego wąskim pomieszczeniu z pewnością jest dużym wyzwaniem. Trzeba dokładnie przemyśleć wybór mebli i ich ustawienie oraz wykazać się znajomością trików aranżacyjnych. Czy w długich i wąskich salonach sprawdzają się narożniki? Jak najlepiej je ustawić? Podpowiadamy!

Gra kolorów i nowoczesny narożnik pod krótszą ścianą

Zastosowanie kilku sprytnych zabiegów aranżacyjnych pomoże ci poprawić proporcje wąskiej i długiej przestrzeni. Długie ściany warto utrzymać w jasnych odcieniach. Dzięki temu salon wyda się szerszy. W przypadku krótkich ścian możesz zaszaleć i zastosować na nich np. ulubiony intensywny kolor albo wyrazisty wzór. Nie ma znaczenia, czy wybierzesz farbę, tapetę, fototapetę, czy inną dekorację ścienną. Genialnym trikiem są poziome pasy. Pasiaste ściany optycznie „zbliżą się” do siebie i sprawią wrażenie szerszych, a Ty nie będziesz czuć się w swoim salonie jak w pociągu. Podobny efekt uzyskasz, ustawiając pod krótszą ścianą wyraziste meble, np. nowoczesny narożnik z tapicerką w modnym, żywym kolorze.

Narożnik na środku salonu

Zastanawiasz się, jak ustawić narożnik w salonie otwartym na kuchnię? Postaw go w centralnym punkcie pomieszczenia! Wbrew pozorom, nowoczesny narożnik na środku salonu nie jest rozwiązaniem zarezerwowanym tylko dla przestronnych i ustawnych wnętrz. Wstawienie rogówki do pokoju w ten sposób pomoże Ci oddzielić część wypoczynkową od strefy kuchennej lub jadalnianej. Dodatkowo pozwoli optycznie skrócić pomieszczenie.

Jeśli potrzebujesz narożnika z funkcją spania, koniecznie sprawdź, czy postawienie go na środku umożliwi wygodne rozkładanie i składanie mebla. Pamiętaj też, by kupić narożnik z tapicerowanymi „plecami”. W Salonach Agata znajdziesz narożniki przeznaczone do stawiania na środku. Oczywiście możesz zabudować tył rogówki samodzielnie albo dostawić do niej niską szafkę lub ażurowy regał.

Narożnik w rogu salonu

Ogólna zasada mówi, że nie należy dostawiać mebli do długich ścian. Jednak urządzając prostokątny, ale wyjątkowo wąski salon, uniwersalne reguły nie zawsze mogą być przestrzegane. Różne są mieszkania i pomysły na ich zaaranżowanie. Dlatego możesz spróbować postawić sofę lub narożnik na końcu, tj. w rogu pomieszczenia – częściowo pod dłuższą i pod krótszą ścianą. Zyskasz funkcjonalną i efektowną strefę relaksu. Przed wypoczynkiem postaw stolik kawowy. Na przeciwległej ścianie zamontuj telewizor. Po drugiej stronie pokoju, pod krótką ścianą, zaaranżuj część kuchenną. Pamiętaj, żeby nie zastawiać narożnikiem okna balkonowego.

Jaki narożnik wybrać do długiego i wąskiego salonu?

Urządzając długi i wąski salon, warto wiedzieć nie tylko, jak ustawić w nim narożnik, ale także, jaki model rogówki wybrać. W wymagającej optycznego poprawienia proporcji przestrzeni doskonale sprawdzają się narożniki osadzone na smukłych nóżkach metalowych lub drewnianych. Ich konstrukcja dodaje wnętrzu lekkości i strzelistości. Forma powinna być prosta, z wąskimi podłokietnikami albo bez nich. Rozmiar zależy od indywidualnych potrzeb i dostępnego miejsca – podobnie jak obecność funkcji spania. Warto postawić na mocne kolory tapicerki. Dotyczy to nie tylko sytuacji, gdy chcesz ustawić wypoczynek pod krótszą ścianą. Przyciągający wzrok, nowoczesny narożnik pozwoli odwrócić uwagę od mankamentów przestrzeni.

Podsumowując, nawet długi, wąski i nieustawny salon można efektownie i funkcjonalnie zaaranżować oraz wstawić do niego modny i komfortowy narożnik. Prace warto zacząć od przemyślanego projektu, dzięki któremu we wnętrzu niczego nie zabraknie, a do tego wyda się przestronniejsze i przytulniejsze.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments