Ojcowie Dominikanie z Lublina w swoich mediach społecznościowych zachęcają wszystkich wiernych do tego, aby szczepić się przeciwko COVID-19. Proszą oni również o to, by w czasie mszy świętych zachowywać reżim sanitarny.

– Konkretnym wyrazem miłości siebie i bliźniego oraz dbania o wspólne bezpieczeństwo jest szczepienie. Dlatego zachęcamy, wspieramy i przypominamy #szczepimysie dla wspólnego dobra – piszą oni na swojej stronie na Facebooku.

Dominikanie przypominają również o obowiązku używania maseczki w kościele, dezynfekowaniu rąk i utrzymywaniu dystansu społecznego. Podkreślają, że to również jest wyrazem miłości do drugiego człowieka.

Przypominamy, że kilka dni temu Stanisław Gądecki, arcybiskup metropolita poznański i przewodniczący konferencji episkopatu Polski wydał oświadczenie, w którym odnosi się do szczepień wiernych. Zaznacza on w nim, że szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw. Stąd też Kościół, będąc w kontakcie ze służbami medycznymi i sanitarnymi, wspiera edukacyjne i informacyjne inicjatywy społeczne i publiczne, których celem jest zwiększenie świadomości wiernych w kwestii szczepień.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments