Teatralna forma wstrząsającego dokumentu o życiu w ośrodku zagłady Auschwitz zawita do Lublina. Spektakl Pilecki.Raport zobaczymy już w piątek, 6 marca, w Domu Kultury LSM.

Historia nawiązuje do wydarzeń z Oświęcimia. Reżyser, aktorzy i widownia wspólnie wnikną w problem powykrzywianego człowieczeństwa, brutalnie dotkniętego zdziczeniem. W spektaklu możemy doszukiwać się resztek wrażliwości wyrażanej przez artystów, by nie popaść w nieczuła bierność i pozbawioną przyszłości obojętność.

„Pilecki.Raport” to spektakl, który ma stać się wędrówką w przeszłość. Ale im głębiej się cofamy, tym bardziej rysujemy smutny obraz dzisiejszego świata – tych miejsc, w których brat zabija brata, w których następuje podział na tych co żyć mogą i na tych co żyć nie powinni, w których śmierć przychodzi bez słów, nocą, metodycznie zabierając niewinnych – mówią organizatorzy.

W spektaklu występuje 7 aktorów, którzy jego słowami starają się opowiedzieć jego historię o sile i poświęceniu. Widowisko zostało w całości oparte na fragmentach oryginalnego tekstu „Raportów Pileckiego” tak, by opisać warunki panujące w obozie zagłady oczami Witolda Pileckiego.

Za pomocą kostiumów luźno nawiązujących do faktycznych strojów z czasu Auschwitz widz spróbuje poczuć to co główny bohater, jako więzień obozu koncentracyjnego, odczuwał i przeżywał w tamtym czasie i miejscu.

Za reżyserię spektaklu odpowiada Marcin Wąsowski, aktor, scenarzysta, reżyser i dramatopisarz związany z teatrem od ponad 20 lat. W spektaklu wystąpią: Michał Łysiak, Iga Najda, Sylwia Baran, Karolina Kowal, Marlena Żukowska, Krzysztof Petkowicz, Grzegorz Popiołek.

Spektakl jest przygotowywany przez Teatr Bez Maski, który jest obecnie jednym z kluczowych projektów Fundacji Scytia. Teatr Bez Maski jest nową inicjatywą teatralną na mapie kulturalnej Lublina.

Spektakl rozpocznie się o godz. 20. Pokaz jest bezpłatny. Należy jedynie pobrać wejściówki w Domu Kultury LSM lub na stronie https://app.evenea.pl/event/pilecki2/

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments