W ostatnich latach społeczeństwo zaczęło zwracać szczególną uwagę na swoje zdrowie i wygląd. Ludzie doszukują się u siebie coraz to nowych kompleksów, jednym z nich może być krzywy zgryz. Wiele osób, które borykają się z wadami uzębienia szuka nowych rozwiązań, które pomogą w rozwiązaniu tego problemu.

Problemem związanym z wadami zgryzu zajmują się ortodonci. Dotychczas najczęściej stosowane przez nich były aparaty ortodontyczne. Są to urządzenia stosowane w leczeniu wad zgryzu, a także w uporządkowaniu i wyprostowaniu zębów stałych. Możemy je podzielić na dwa rodzaje: aparaty zdejmowane (ruchome) oraz aparaty stałe. Aparat zdejmowany może zostać samodzielnie wyciągnięty przez pacjenta w przeciwieństwie do przymocowanego do zębów aparatu stałego. Pomimo efektów leczenie aparatami stałymi niesie za sobą długi okres leczenia, a co za tym idzie wysokie koszty. Ciągłe wizyty u ortodontów mogą trwać nawet do kilku lat. Zaletą tego typu leczenia jest możliwość naprawy poważniejszych was zgryzu, chociaż te najbardziej złożone mogą wymagać interwencji chirurga szczękowego.

Alternatywą dla mniejszych wad są bezbarwne nakładki ortodontyczne. DR SMILE oferuje dyskretną korektę nieprawidłowego ułożenia zębów za pomocą clear aligners. Czym właściwie są? Clear aligner to bardzo cienka, przezroczysta nakładka z tworzywa sztucznego, która jest w stanie przesunąć zęby. Są alternatywą dla osób, które boją się lub mają wątpliwości dotyczące aparatu stałego. Można je w każdej chwili wyjąć chociaż zalecane jest noszenie nakładek 22 godziny na dobę, żeby uzyskać planowany efekt, a dzięki przezroczystym materiałowi są prawie niewidoczne w życiu codziennym.

DR SMILE posiada w Lublinie gabinety partnerskie, do których możemy udać się na bezpłatny skan 3D zębów. Na jego podstawie dentysta może precyzyjniej określić wadę zgryzu i wytłumaczyć czy i jakie korekty są możliwe do wprowadzenia. Po przeprowadzonej konsultacji zostaje przygotowany spersonalizowany plan leczenia, w której zawarta jest symulacja zębów przed i po. Plan otrzymujemy na podany przez nas adres e-mail, a na wszelkie pytania związane z leczeniem odpowiada kontaktujący się z nami konsultant.  Do tego momentu proces jest bezpłatny i niewiążący. Po akceptacji planu rozpoczyna się produkcja indywidualnie wykonanych nakładek, które następnie są dostarczane bezpośrednio do domu. W skład paczki wchodzi cały zestaw akcesoriów oraz ponumerowanych nakładek. Nakładki należy nosić przez co najmniej 22 godziny na dobę, zdejmując je jedynie do jedzenia, picia wszystkiego poza woda oraz do mycia zębów. Zgodnie z planem leczenia nakładki należy zmieniać co dwa tygodnie, aby stopniowo wyrównywać zęby. Nakładki clear aligner są ponumerowane, dzięki czemu nie ma mowy o pomyłce, który numer powinniśmy założyć. Każda nakładka ma również delikatnie inny układ, dzięki czemu po każdej zmianie zęby delikatnie przesuwają się do właściwej pozycji. Leczenie jest monitorowane poprzez aplikację mobilną DR SMILE, w której pacjent co tydzień umieszcza zdjęcie uśmiechu. Jest to duże ułatwienie dla osób, które w związku z pracą lub codziennymi obowiązkami nie mają czasu na wizyty w gabinetach lekarskich.

Koszt leczenia waha się od 6790 do 12590 zł, które można opłacić całościowo lub w ratach od 153 zł miesięcznie. Kwota może być rozłożona do 72 lub 24 rat 0%. DR SMILE zapewnia satysfakcję z leczenia, natomiast jeżeli efekt różni się od zakładanego w planie, a pacjent spełnił wszystkie wymagania do kontynuacji leczenia, dalsze leczenie jest kontynuowane na koszt DR SMILE.

Piękne uzębienie dodaje pewności siebie i podnosi samoocenę, dzięki prawie niewidocznym nakładkom leczenie przebiega bez zbędnego zwracania uwagi. Jeżeli pacjent w trakcie leczenia ma jakieś wątpliwości, bądź coś go niepokoi zawsze może wybrać się na bezpłatną wizytę kontrolną.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments