Będą spektakle, koncerty, spacery i warsztaty – to wszystko czeka na najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Ale w niektórych atrakcjach można wziąć udział już w weekend.

Wielopokoleniowy Quest

Dom Kultury LSM proponuje najmłodszym Wielopokoleniowy Quest. Quest to przypominająca dawną zabawę w podchody, gra edukacyjna dla każdego, bez względu na wiek. Polega na odkrywaniu „na nowo” pozornie znanych miejsc poprzez wędrówkę nieoznakowaną trasą. W wydarzeniu można wziąć udział we wtorek (1 czerwca) i w środę (2 czerwca). Organizatorzy przewidzieli słodkie nagrody dla każdej osoby, która w godzinach od 9:00 do 16:00 w odkryte w zabawie miejsce przyniesie i pokaże wypełnioną kartę zadań.

Animacje i konkursy w Vivo! Lublin

VIVO! Lublin zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania. Uczestników wydarzenia czeka moc atrakcji na tarasie widokowym: animacje dla najmłodszych, konkursy z nagrodami, zabawa kolorowym proszkiem Holi i warsztaty dla dzieci. W letni klimat wprowadzi festiwalowy DJ, puszczający energetyczne hity. Na miejscu, na placu eventowym wewnątrz obiektu, dostępna będzie także artystyczna instalacja w formie Selfie Pointu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 29 maja oraz 1 czerwca w godzinach od 12.00 do 18.00.

Koncert w Chatce

W niedzielę (30 maja) Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka przygotowało coś dla nieco starszych dzieci. O godz. 20 wystąpią Wojtek Cugowski i Bartek Jończyk. Wstęp na koncert jest bezpłatny, jednak konieczna jest rezerwacja miejsc. Link do formularza zgłoszeniowego znajdziecie tutaj

Bosko w Domku Saskim 

Z okazji otwarcia punktu w nowej lokalizacji i zbliżającego się Dnia Dziecka, BOSKO przygotowało szereg atrakcji. Od soboty (29 maja) do wtorku (1 czerwca) w całej sieci czekać będą pyszności dla najmłodszych – ulubione smaki dzieci: Kinder Jajo, M&M’s i sorbet truskawkowy oraz deser Kinder Jajo stacjonarnie albo na wynos w promocyjnej cenie 10 zł. Również od soboty na najmniejszych fanów BOSKO w Domku Saskim czekać będą dekoracje balonowe i balony z helem do zabrania ze sobą na spacer po ogrodzie.

Gry, zabawy i sztuczki cyrkowe

Lekcje jazdy na deskorolce, doskonalenie rowerowych tricków na pumptracku, zajęcia ruchowo-teatralne, a także nauka cyrkowych sztuczek ze Sztukmistrzami z Lublina – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na najmłodszych w sobotę (29 maja) na terenach zielonych Skende.

Od 10:00 do 11:45 trenerzy z AZS Lublin poprowadzą 2 serie zajęć Athletic Kids, czyli warsztatów lekkoatletycznych w formie gier i zabaw. Miłośników deskorolki z pewnością zainteresują spotkania z Rdzawym Jacem, który w godzinach od 15:00 do 18:00 pokaże, jak bezpiecznie zrobić tricki. Od 15:00 do 18:00 na uczestników będzie czekał Maciej Dąbek, który od 13 lat wykonuje akrobacje na rowerze BMX.

Nie zabraknie aktywności dla najmłodszych. Na placu zabaw zlokalizowanym od Al. Spółdzielczości Pracy od godziny 11:00 do 12:00 odbędą się warsztaty teatralno-ruchowe z aktorami Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Od 12:00 do 13:00 kolejne zabawy poprowadzi Fundacja Animatorów i Twórców Kultury “TRACH”.

Dzieci będą mogły także wziąć udział w warsztatach gotowania, prowadzonych przez Agatę Kornacką, autorkę bloga „Czas na Zielone”. Podczas spotkania, w godzinach od 15:00 do 16:30, najmłodsi poznają zamienniki cukru i samodzielnie przygotują zdrowe słodycze.

Ale to nie wszystko! Po południu, w godzinach od 17:00 do 19:00 czeka prawdziwa niespodzianka dla fanów sztuki cyrkowej. Na terenach zielonych Skende powstanie “Miasteczko Cyrkowych Inspiracji” czyli miejsce, w którym każdy, od malucha po dorosłego, będzie mógł odkryć w sobie Sztukmistrza i nauczyć się żonglerki, tańca w powietrzu, chodzenia po linie, czy sztuczek z hula-hop. Na koniec Fundacja Sztukmistrze zaprezentuje specjalny pokaz. Warsztaty są bezpłatne.

Teatr Muzyczny dla dzieci

Z okazji Dnia Dziecka, w niedzielę (30 maja) o godzinie 16 i w poniedziałek (31 maja) o godzinie 10 dowiemy się czegoś więcej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Spektakl ten to bajka dla dzieci przygotowana na podstawie baśni literackiej Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Bilety dostaniecie w kasie teatru w cenie 40 i 50 zł.

Filharmonia Lubelska

W Filharmonii Lubelskiej we wtorek (1 czerwca) odbędzie się koncert familijno-edukacyjny pod nazwą „Święto wiosny”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18. Słowo o muzyce powie Anna Kabulska. Podczas koncertu na scenie zobaczymy Dominika Augustowskiego (perkusja, prowadzenie koncertu), Ilonę Drozd (perkusja), Andrzeja Zawisza (perkusja), Stanisława Siedlaczka (perkusja). Artyści zagrają wyłącznie na instrumentach perkusyjnych, a to wszystko zobaczymy w połączeniu z muzyką Piazzolli, Joplina i Bacha.

Pippi w Andersenie

W Teatrze Andersena z okazji Dnia Dziecka grupy zorganizowane mogą zobaczyć spektakl Pippi Långstrump. Spektakl będzie zagrany we wtorek (1 czerwca) o godzinie 10. Bilety możecie nabyć w cenie 30 zł, opiekun płaci 1 zł. Spektakl wyreżyserował Krzysztof Rzączyński. Zapisać się na spektakl możecie tutaj

Po południu, najmłodsi pasjonaci teatru mogą wziąć udział w spacerze i warsztatach. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17 i odbędzie się pod nazwą „Idzie lalkarz światem i odwiedza teatr”. Bilety możecie nabyć w kasie teatru w cenie 15 zł. Zapisy dostępne są tutaj 

Alicja w Krainie Czarów

W CSK we wtorek (1 czerwca) możecie zobaczyć Spektakl „Alicja w Krainie Czarów” wykonany przez Kielecki Teatr Tańca. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18 w Sali Operowej. Bilety na wydarzenie możecie nabyć w cenach od 10 do 30 zł.

Premiera spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” Kieleckiego Teatru Tańca miała miejsce w 2017 roku. Łączy ona tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XXI wieku. Nowatorskie pomysły twórców to pojawienie się między innymi niezwykle malowniczych postaci towarzyszących Alicji, takich jak, Kota o kilku obliczach, śmiesznego Królika, barwnych Kwiatów, Motyli, czy też stepujących Stonóg. Spektakl dwuaktowy z przewidzianą przerwą. Czas trwania spektaklu to 120 minut.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
3 lat temu

Nie mogę się doczekać atrakcji w VIVO! Lublin 😉 byłam z dziećmi w sobotę i było naprawdę dużo atrakcji dla dzieci 🙂 polecam