W niedzielę (5 sierpnia) o godz. 11 na dziedzińcu Zamku Lubelskiego spotkamy się z Zespołem Tańca Dawnego „Belriguardo”. To kolejne wydarzenie w ramach trwającego Festiwalu Fresków, który zorganizowało Muzeum Lubelskie w 600. rocznicę powstania malowideł w Kaplicy Trójcy Świętej.

Zespół Tańca Dawnego „Belriguardo” zaprezentuje: historyczną żonglerkę flagami, pokaz tańca dawnego, pokaz mody, czyli co noszono w późnym średniowieczu i renesansie, a na koniec dla wszystkich zainteresowanych poprowadzi warsztaty.

Zespół wielokrotnie występował w kraju i za granicą, w Lublinie z okazji Nocy Muzeów, Nocy Kultury. Reprezentuje Lublin podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali.

Wstęp wolny!

Uwaga! W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie przeniesione zostanie do sal wystawowych Zamku Lubelskiego.

Festiwal Fresków
Projekt organizowany w roku 600-lecia fresków Kaplicy Trójcy Świętej przez Fundację Fuzje Kultury we współpracy z Muzeum Lubelskim w Lublinie to cykl weekendowych wydarzeń artystycznych na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Przez osiem wakacyjnych weekendów do 2 września 2018 organizowane będą otwarte, bezpłatne wydarzenia: spektakle i pokazy tańca dawnego, pokazy historycznej żonglerki flagami, warsztaty dla rodzin, pokazy techniki malarskiej, w jakiej tworzone były freski. W samej Kaplicy Trójcy Świętej podczas specjalnych koncertów rozbrzmiewać będą dźwięki muzyki dawnej, średniowiecznej i prawosławnej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments