Finał WOŚP w Lublinie. Co przygotowało Centrum Kultury (program)

0
589

W niedzielę (13 stycznia) czeka nas kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiele atrakcji zaplanowało Centrum Kultury w Lublinie.

Sala Widowiskowa

Między godziną 10 a 19 na scenie Sali Widowiskowej zobaczymy występy m.in. przedszkolaków z Prywatnego Dwujęzycznego Przedszkola Motylek w Lublinie, uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej im. Sebastiana Klonowica w Lublinie oraz pokazy taneczne w wykonaniu nagradzanej lubelskiej grupy tańca Underground Dance Studio.

O godz. 11.20 będziemy mieli też okazję nauczenia się podstaw udzielania pierwszej pomocy, które przedstawi Społeczna Szkoła Podstawowa im. Sebastiana Klonowica w Lublinie. Później swój koncert dadzą Daniel Koszyk z zespołem, uczniowie Szkoły Muzycznej Rytm i Melodia oraz Moow Mi Janek.

O godz. 13.45 wystąpi Łukasz Jemioła. Podczas jego koncertu na pewno usłyszymy wiele utworów w stylu lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Później o godz. 14.50 wystąpi Lubelska Szkoła Rocka, która skupia artystów i muzyków z całego województwa lubelskiego.

Przed godziną 17 zobaczymy specjalny taneczny pokaz UDS, lubelskiej szkoły tańca, która od wielu lat zdobywa liczne nagrody zarówno na polskiej, jak i zagranicznej scenie tanecznej.

Piwnice i przestrzenie CK

Korytarze CK zmienią się w przestrzeń warsztatów i animacji dla dzieci. Od godziny 10 do 20 w Piwnicach CK wszyscy chętni będą mogli wznieść w specjalnie wyznaczonej strefie tekturowe miasto. Wykupcie dla WOŚP charytatywną przestrzeń i budujcie na niej własne bloki, domy, urzędy i drapacze chmur. Poszczególne obiekty „Tekturopolis” zostaną później wystawione na licytacji, z której dochód w pełni będzie przeznaczony na WOŚP.

W Sali Małej CK od godziny 10 do 18 będzie zorganizowany dla dzieci „Interaktywny pokój” z mnóstwem obiektów. Wszystko będzie przygotowane z myślą o potrzebach, zmysłach i pomysłach dzieci.

Swoją cegiełkę do wydarzeń dołoży CrossFit Lublin, z którymi przez pełne 3 godziny będzie można robić ćwiczenie burpees, za które CEP Polska dorzuci się do zebranej przez WOŚP sumy pieniędzy.

W Przychodni Studenckiej między godz. 11, a 16.30 każdy chętny zbada glukozę, ciśnienie tętnicze oraz masę i skład ciała. Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland zadba również o edukację w kierunku samobadania piersi i jąder.

Sala plenerowa

Na placu przed CK usłyszymy wyjątkowe zespoły. O 16.30 odbędzie się otwarcie sceny plenerowej, po którym wystąpią Queen Band, Portfinger, Pasażer, Dr Gree i Spring Rolls. Usłyszymy m.in. utwory inspirowane twórczością zespołu Queen, hard rocka, połączenie głosu męskiego, syntezatora analogowego i bitu perkusyjnego oraz folk.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy potrwa w Centrum Kultury do około godziny 21. Dochód z akcji będzie przekazany na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments