W czwartek (22 kwietnia) po przerwie zimowej, która została wydłużona przez obowiązujące obostrzenia, uruchomiono główną fontannę na placu Litewskim. Po zniesieniu obostrzeń wrócą tu także pokazy multimedialne.

– Na placu Litewskim jako pierwsza ruszyła fontanna główna, pozostałe będą sukcesywnie włączane wraz z napełnieniem niecek wodą. Uruchomienie całości przewidujemy do końca tego tygodnia. Została również włączona fontanna w Ogrodzie Saskim. Będzie to też pierwszy i mam nadzieję bardzo udany sezon nowej fontanny w dydaktycznym ogrodzie wodnym w Parku Ludowym, której uruchomienie planujemy w przyszłym tygodniu – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Pokazy multimedialne, czyli stały punkt programu wiosennych i letnich weekendowych wieczorów, wrócą na plac Litewski dopiero po zniesieniu zakazów organizacji zgromadzeń i imprez powyżej 5 osób. W tym sezonie, oprócz ubiegłorocznej premiery „Legendy o Czarciej Łapie”, nawiązującej do najsłynniejszej lubelskiej legendy, będzie można obejrzeć dwa wcześniejsze widowiska: „Anioły Lubelskie” inspirowane wnętrzem Kaplicy Trójcy Świętej oraz „Sen o Mieście” będący opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Do tej listy dołączy przygotowywana właśnie nowa prezentacja światło-dźwięk, o której będziemy informować oddzielnym komunikatem.

Wznowienie pokazów uzależnione jest od decyzji rządu o znoszeniu ograniczeń epidemicznych. Przy korzystaniu z fontann miasto prosi o zachowanie bezpiecznych odległości i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments