Gołe niebo. Letnie kino na dachu CSK (repertuar na lipiec)

0
835

Przez cały lipiec w każdy czwartek o godzinie 21 na tarasie Centrum Spotkania Kultur wyświetlane są filmy w ramach akcji letniego kina na dachu. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie CSK.

 

REPERTUAR NA LIPIEC

5 lipca, godz. 21:00

„Paryż na bosaka”

reż. Dominique Abel i Fiona Gordon, Belgia, Francja, 2016

Ta niezwykła komedia ukazuje miasto zakochanych w zupełnie innej odsłonie. Niezorganizowana i cicha Fiona, bibliotekarka z miasteczka na północy Kanady, przyjeżdża do Paryża na prośbę 88-letniej cioci Marthy. Tam dowiaduje się, że staruszka zaginęła. Rozpoczyna poszukiwania i poznaje elektrycznego włóczęgę Doma, który postanawia się do niej przyłączyć. Tak oto losy dwóch kompletnie różnych osób splatają się w samym centrum stolicy miłości.

Komedia porusza widzów do łez. Pełna żartów słownych i sytuacyjnych historia sprawia, że czujemy sympatię do bohaterów od pierwszych chwil. Liczne popkulturowe nawiązania są miłym puszczeniem oka do uważniejszego widza.

 

12 lipca, godz. 21:00

„Wiosna smoków”

reż. Jarosław Wszędybył, Polska, 2017 / spotkanie z reżyserem

Główny bohater, Paweł, marzy by zostać trenerem swojej ukochanej drużyny piłkarskiej Arsenal Londyn. Jednak jest dopiero na początku swojej kariery, zaczyna trenować najgorszą drużynę w Polsce Czerwone Smoki Brwinów. Dokument jest dramatem sportowym, który stara się uświadomić widzom, że nawet w najgorszym momencie życia, możemy się podnieść, musimy tylko znaleźć w sobie odwagę i siłę do dalszej walki.

 

19 lipca, godz. 21:00

„Mocne uderzenie” reż. Jerzy Passendorfer, Polska, 1966

W dniu ślubu Kuby i Majki pojawia się nieznajoma dziewczyna, która posądza pana młodego o podwójne życie i bigamię. Okazuje się, że Kuba ma sobowtóra, Johnny’ego Tomalę. Majka nie chce wierzyć w szaloną historię, więc Kuba postanawia udawać Tomalę i udowodnić jej, że zarzuty to zwykłe pomówienia. Zagubiona narzeczona zakochuje się w fałszywym sobowtórze, czyli w przebranym za Johnny’ego narzeczonym.

 

26 lipca, godz. 21:00

„MATANGI / MAYA / M.I.A” reż. Steve Loveridge/Sri Lanka, Wielka Brytania, stany Zjednoczone, 2018

Dokument złożony jest z prywatnych materiałów kompozytorki, wokalistki i producentki Mathangi „Maya” Arulpragasam. Jest to obraz ukazujący jej drogę, przemianę prywatną oraz zawodową. W wieku dziewięciu lat wraz z matką i rodzeństwem uciekła przed wojną domową ze Sri Lanki do Londynu. Obecnie tworzy odważną muzykę, nie szczędząc krytyki wobec świata zachodniej polityki. Artystka jest ostro krytykowana przez Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone, oskarżana o wspieranie terroryzmu ze względu na ojca, jednego z założycieli Tamilskich Tygrysów.

Kiedy: w każdy czwartek, o godz. 21:00

Gdzie: Kino Gołe Niebo – Piękna Pszczoła – Taras – CSK – 4 piętro

Bilety: 5 zł

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments