Z powodu podwyższonego ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, lubelskie instytucje kultury odwołały wydarzenia w najbliższym czasie.

Teatr Stary

Teatr odwołał wszystkie wydarzenia zaplanowane do 25 marca. Od 11 do 25 marca zamknięta będzie również kasa. Pracownicy zachęcają do zwrotu zakupionych biletów w kasie, jednak nie wcześniej niż od czwartku (26 marca) do końca maja. W przypadku biletów zakupionych w systemie on-line, organizatorzy proszą o kontakt mailowy na adres: info@teatrstary.eu w celu podania numeru rezerwacji lub numeru faktury oraz numeru rachunku bankowego, na który dokonają zwrotu pieniędzy za bilety w pierwszym możliwym terminie.

Teatr Andersena

Swoją działalność zawiesił również Teatra Andersena, zarówno w siedzibie teatru, jak i poza nią,. Osoby, które zakupiły bilety na spektakle: Proszę Słonia i Ja, Maria Curie w dniach 14, 15, 21 i 22 marca przez stronę Bilety24.pl otrzymają automatycznie zwrot pieniędzy na konto. Osoby, które zakupiły bilety w kasie teatru, proszone są o ich zwrot bezpośrednio do kasy, jeśli to możliwe, do (niedzieli) 15 marca 2020 r. Kasa teatru będzie czynna czwartek (12 marca) w godzinach od 8:30 do 12, piątek (13 marca) od 8:30 do 12, w sobotę (14 marca) od 15 do 16 i w niedzielę (12 marca) od 15 do 16. Od poniedziałku (16 marca) kasa nieczynna aż do odwołania.

Teatr Muzyczny 

W oficjalnym komunikacie instytucji czytamy, że wszystkie spektakle planowane w marcu 2020 roku zostają odwołane. Również do końca marca kasa teatru pozostanie zamknięta. Informacje o biletach możecie uzyskać pod numerami telefonów:  502 234 392, 607 839 601 oraz 502 662 956.

Filharmonia Lubelska

Wszystkie koncerty symfoniczne, kameralne i familijne zostają odwołane do 15 kwietnia. Koncerty organizowane przez zewnętrzne firmy eventowe będą przeniesione na inne terminy, a bilety na nie zakupione zachowują ważność. Za bilety zakupione na wydarzenia zwrot pieniędzy nastąpi automatycznie, natomiast bilety kupione w kasie można zwrócić w godzinach jej otwarcia od wtorku do piątku w godzinach od 14 do 17.

Centrum Spotkania Kultur

Budynek CSK jest niedostępny dla zwiedzających. Planowane w dniach 12-25 marca 2020 roku wydarzenia zostają odwołane. Nieczynny będzie również sklepik kulturalny CSK, jak i kino. Organizatorzy zachęcają do zwrotów zakupionych biletów. Kasa CSK będzie czynna w czwartek (12 marca), w piątek (13 marca), we wtorek (17 marca), w środę (18 marca) i w poniedziałek (23 marca) od godziny 15 do 18. Wejście do budynku będzie jednak możliwe tylko przez patio przy restauracji „Panie Przodem”. Zwroty za bilety zakupione w CSK i opłacone przelewem są możliwe bezpośrednio na konto osoby zamawiającej.

Centrum Kultury w Lublinie

Placówka podjęła decyzję o wstrzymaniu działalności programowej, która obowiązywać będzie do odwołania. O dalszych zmianach związanych z działalnością CK, instytucja będzie informować na bieżąco. Kasa będzie zwracać koszty zakupionych wcześniej biletów.

TE OBIEKTY TEŻ SĄ ZAMKNIĘTE

Nie będzie imprez klubowych

Nie pobawimy się również w lubelskich klubach. Między innymi Klub30, Helium, Rzut Beretem, Riviera Klub Plażowy oraz El Cubano zawieszają imprezy na najbliższe tygodnie. Swoją decyzję uzasadniają bezpieczeństwem imprezowiczów, które jest dla nich priorytetem.

Obiekty sportowe

Oświadczenie o tymczasowym zamknięciu obiektów sportowych i odwołaniu imprez wydał również MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie. Od czwartku (12 marca) zamknięte są baseny: Aqua Lublin, CSR Łabędzia i Strefa H2O, siłownia FitGym Complex, Saunarium Aqua Lublin i lodowisko Icemania. Dla klientów indywidualnych i komercyjnych zamknięte zostają również: Hala Globus, stadion Arena Lublin, stadion lekkoatletyczny i stadion żużlowy. Z powyższych obiektów będą korzystały jedynie kluby sportowe, które będą prowadziły własne, zamknięte dla osób postronnych treningi. Odwołane zostają również zajęcia prowadzone w obiektach MOSiR: aquafitness, kursy nauki pływania, zajęcia fitness czy treningi biegowe. Wszystkie karnety i sportkarty będą miały wydłużony termin ważności o liczbę dni, w czasie których obiekty będę niedostępne.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments