Dzięki jodze harmonizujemy nasze ciało, duszę i umysł. To najstarsza technika samodoskonalenia i medytacji, która pozwala spojrzeć na siebie na nowo, wsłuchać się w swoje potrzeby i myśli, po czym dotrzeć do istoty własnego „ja”. Sprawdziliśmy, w jakich miejscach będziecie mogli bezpiecznie ćwiczyć pod okiem doświadczonych nauczycieli.

Praktyka jogi początkowo może wydawać się trudna i wymaga dużego zaangażowania, zarówno ze strony ucznia, jak i nauczyciela. Warto jednak włożyć w nią dużo wysiłku, ponieważ systematyczne uprawianie tego indyjskiego systemu ćwiczeń przynosi naszemu organizmowi same korzyści – pozwala nam utrzymać zdrowie psychofizyczne.

Pozycje jogi i ćwiczenia oddechowe wykonywane przez uczestników sesji poprawiają ich postawę ciała, przyspieszają przepływ krwi, regulują pracę wielu układów między innymi układu naczyniowo-oddechowego czy układu nerwowego, wpływają na elastyczność, rozwój
i wzmocnienie mięśni oraz zmniejszają ryzyko chorób ścięgien i stawów. Oprócz tego taka praktyka pozwala nam zachować młodość, energię i odzyskać radość życia oraz uspokoić umysł, a przede wszystkim wejść w stan głębokiego relaksu.

Szkoła Jogi Tomasza Miszczuka

ul. Cicha 10

Szkoła Jogi Tomasza Miszczuka istnieje już od 24 lat. To w niej organizowane są całoroczne zajęcia ze wschodniej sztuki medytacji. Jak zacząć swoją przygodę z jogą? Osoby początkujące w dowolnym czasie mogą przyjść na otwartą sesję przygotowawczą. Można w niej wziąć udział tylko raz bez ówczesnego zapisywania się, a jej koszt to 35 zł. Próbne zajęcia praktyczne odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach – 16.45-18.15. Po jednym takim spotkaniu nie ma już przeszkód, by zacząć uczęszczać na systematyczne praktyki, które odbywają się regularnie w szkole według ustalonego grafiku zajęć. Odbywają się one w dni powszednie w godzinach 18.30-20.00. Jedna sesja trwa 90 minut, jednak na początku zalecane jest wybranie przynajmniej dwóch zajęć jogi w tygodniu, aby w późniejszym czasie móc odczuć optymalne efekty ćwiczeń z ciałem i umysłem.

Decydując się na zajęcia w Szkole Jogi Tomasza Miszczuka, możemy wybrać abonament na nieregularną ilość sesji ważny 1 lub 2 miesiące. Koszt takich wejściówek waha się od 120 do 260 zł.

Możemy się również zdecydować na tak zwany karnet wolnego wstępu, który uprawnia nas do skorzystania z dowolnych praktyk jogi raz dziennie. Taki bilet ważny jest przez okres 1 miesiąca, a jego cena to 250 zł. Szkoła oferuje jednak dużą zniżkę, ponieważ studenci do 26 roku życia, uczniowie czy seniorzy po ukończeniu 65 lat mają prawo skorzystać z karnetu ulgowego w cenie 130 zł.

Dla osób, które zdecydują się uczęszczać na systematyczne sesje jogi 2 razy w tygodniu –
w ściśle określone dni i godziny przeznaczony jest natomiast karnet 2X, którego koszt wynosi 150 zł.

Poza wykupionymi wcześniej pakietami można nabyć także karnety na dodatkowe na pojedyncze sesje w cenie 30 zł. Jeśli jednak nie zdążymy przedłużyć okresu abonamentu lub wykupić kolejnych długoterminowych karnetów wstępu to mamy szansę skorzystać
z pojedynczych wejść na zajęcia jogi. Koszt jednej takiej wejściówki to 35 zł.

Ośrodek Rozwoju Wewnętrznego „Pramana” – Leszek Mioduchowski

ul. Andrzeja Struga 71

Leszek Mioduchowski to ceniony w Lublinie nauczyciel jogi, który może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, ponieważ już od 1982 roku czynnie praktykuje technikę rozwoju wewnętrznego wywodzącą się z dalekiego wschodu. Sesje, które prowadzi, odbywają się w Ośrodku Rozwoju Wewnętrznego „Pramana”, który istnieje już 35 lat.

Zajęcia z nauczycielem jogi prowadzone są od poniedziałku do soboty zarówno w godzinach wczesnoporannych, popołudniowych, jak i wieczornych. Możemy więc skorzystać z praktyk odbywających się o: 08.00-10.00, 17.00-9.00, 18.00-20.00, 19.00-21.00 oraz 20.00-22.00.

Koszt jednorazowych, pojedynczych zajęć to 25 zł, a miesięczny karnet – po 2 zajęcia w tygodniu kosztuje 120 zł.

Szkoła Jogi – Monika Skubiszewska

ul. Niecała 1, sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie

Kolejną szkołę jogi w Lublinie założyła dyplomowana nauczycielka Monika Skubiszewska. Trenerka praktykuje ją już od 17 lat, a swoją działalność w studiu prowadzi od 2009 roku.

Na jej sesje jogi można przychodzić w poniedziałek, środę i piątek w godzinach 18.30-20.00. Uczestnicy tej praktyki do wyboru mają dwa karnety – miesięczny na 3 spotkania w tygodniu za 170 zł (dla studentów 140 zł) oraz miesięczny na 2 zajęcia w tygodniu za 150 zł (studenci oszczędzają na nim 30 zł). Można też wykupić pojedyncze zajęcia, a ich koszt to 30 zł.

„Magia Jogi” Małgorzaty Świderskiej

ul. Zesłańców Sybiru 6

„Magia Jogi” to lubelska szkoła wschodniej sztuki medytacji prowadzona przez certyfikowaną nauczycielkę jogi kundalini Małgorzatę Świderską. Ten rodzaj aktywności szczególnie skupia się na aspekcie energii i duchowości.

W tym roku sesje odbywają się w każde poniedziałki i środy o godz. 18.30, a trwają standardowo 1,5 godziny. To zajęcia zarówno dla osób, które pierwszy raz mają do czynienia z jogą, jak i tych, którzy praktykują ją już od jakiegoś czasu. Ten trening zalecany jest dla ludzi w każdym wieku o różnej sprawności fizycznej, również dla seniorów. Małgorzata Świderska prowadzi także jogę dla kobiet w ciąży, która odbywa się w każdy czwartek o godz. 11.00

Joga kundalini w szkole „Magia Jogi” to miesięczny koszt 120 zł.

Studio jogi „CUD Ciało Umysł Dusza” – Małgorzata Zienkiewicz

ul. Zesłańców Sybiru 6

Małgorzata Zienkiewicz to certyfikowana trenerka jogi, która uczy tej wschodniej sztuki medytacji bez względu na wiek i stopień zaawansowania uczestników zajęć. Dlatego na sesje, które prowadzi, mogą przychodzić zarówno osoby początkujące jak i te, które już miały do czynienia z tego typu systemem ćwiczeń. W studiu „CUD Ciało Umysł Dusza” możemy umówić się na zajęcia hatha jogi, podczas których uczestnicy szczególnie skupiają się na pracy z oddechem.

Decydując się na tę praktykę, można przyjść na pojedyncze 1,5-godzinne zajęcia lub nabyć karnet uprawniający nas do paru wejść na sesje jogi. Jednorazowe spotkanie to koszt 30 zł,
a długoterminowa wejściówka na 8 zajęć miesięcznie kosztuje 150 zł, zaś koszt uczestniczenia w 4 sesjach wynosi 100 zł.

Obecnie zajęcia jogi w szkole Małgorzaty Zienkiewicz odbywają się we wtorki w godzinach – 9.00-10.30 i 19.00-20.30, a także w czwartki w godzinach 18.10-19.40.

Szkoła jogi „Joganga”

ul. Głęboka 31, Centrum Rekreacyjno-Sportowe Uniwersytetu Przyrodniczego

„Joganga” to szkoła jogi, w której sesje prowadzą certyfikowani nauczyciele – Sylwia Kamola i Przemysław Traczyk. Do studia może przyjść każdy – całkiem nowi uczniowie, pasjonaci już jakiś czas praktykujący tę wschodnią sztukę medytacji, a nawet seniorzy.

Do wyboru są zajęcia poranne i popołudniowe, które odbywają się 5 razy w tygodniu. Każda sesja trwa 90 minut. Możemy więc wybrać między łagodnymi sesjami jogi – polecanym szczególnie seniorom, ogólną praktyką – dla wszystkich nawet początkujących uczestników oraz sesjami zaawansowanymi – dla osób które systematycznie ćwiczą jogę minimum 6 miesięcy. Do każdej z tych grup można dołączyć w dowolnym momencie.

Trenerzy w szkole „Joganga” prowadzą zajęcia ogólne od poniedziałku do piątku w godzinach porannych i popołudniowych, sesja dla osób starszych odbywa się we wtorek i czwartek o godz. 10.30, a na praktyki zaawansowane można przyjść w środę o godz. 19.00 i w piątek o godz. 17.30.

Lubelskie studio oferuje wiele różnych karnetów dlatego każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Można wykupić abonament miesięczny open ważny miesiąc i uprawniający do chodzenia na dowolne zajęcia jogi w wybranych przez nas godzinach. Jego cena to 150 zł. Jeśli jednak nasz czas jest ograniczony, możemy wybrać karnet – 2 zajęcia tygodniowo za 130 zł miesięcznie lub 3 sesje w tygodniu za 80 zł na miesiąc. Można też nabyć wejściówkę na 10 spotkań ważną aż 3 miesiące w cenie 200 zł. W ofercie szkoły jest też pojedyncze wejście na zajęcia za 25 zł.

Studio jogi „Złap balans”

ul. 1 Maja 4c

Kameralne studio jogi i medytacji „Złap balans” to miejsce stworzone w 2018 roku przez Monikę Młynarczyk, nauczycielkę jogi, którą ta technika samodoskonalenia fascynowała już od dzieciństwa. Sesje odbywają się od poniedziałku do czwartku. Możemy więc uczęszczać na 2 rodzaje zajęć – powięziową jogę yin i hatha jogę z relaksacją.

Praktyka powięziowej jogi yin odbywają się w poniedziałek o godz. 18.00, we wtorek o godz. 8.30 oraz w środę w godzinach. 17.15 i 19.15. Hatha joga jest natomiast dostępna we wtorek o godz. 17.30 oraz w czwartek o godz. 20.00.

Powyższe typy zajęć są odpowiednie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z jogą. Na sesje obowiązują jednak wcześniejsze zapisy, więc ilość miejsc może być zdecydowanie ograniczona.

Wszystkie ze spotkań grupowych trwają 1,5 godziny, a wybierając te zajęcia, można nabyć jeden spośród dwóch pakietów. Pierwszy z nich to miesięczny karnet na 4 wejścia za 100 zł, a drugi uprawnia nas do 8 wejść do studia „Złap balans” i kosztuje 160 zł. Jeśli jednak wolimy chodzić na pojedyncze spotkania, możemy kupić jednorazowe wejście na sesję jogi w cenie 30 zł.

Studio jogi „Luna”

ul. Gabriela Narutowicza 78

Studio „Luna” to stosunkowo młode miejsc na mapie Lublina dla pasjonatów jogi lub osób, które chcą jej spróbować. Oficjalne otwarcie nastąpiło 7 października tego roku, a pomysłodawczynią szkoły i jej założycielką jest nauczycielka tej wschodniej sztuki medytacji Małgorzata Promińska.

Zajęcia odbywają się zawsze w kameralnym gronie, a już w grudniu rozpoczynają się sesje nowych grup jogi. Będą to praktyki takie jak: power joga we wtorek o godz. 9:00, joga prenatalna w środę o godz. 10:00, slow flow w czwartek o godz. 9:00 oraz yoga in English w sobotę o godz. 11:15. Dostępne są także zajęcia indywidualne, które odbywają się po wcześniejszym ustaleniu w wybrane dni tygodnia – od poniedziałku do piątku.

Ceny karnetów, jakie proponuje właścicielka studia „Luna”, zależą od okresu ich ważności
i ilości zajęć, na które chcemy uczęszczać. Jednorazowe wejście na sesję jogi to koszt 30 zł. Można też nabyć miesięczne karnety na 4 wejścia w cenie 100 zł, na 8 wejść za 180 zł, a także karnet ważny 3 miesiące, którego koszt wynosi 350 zł. Dostępne są także tak zwane karnety open dające możliwość nielimitowanego korzystania z zajęć jogi w okresie 1 lub 3 miesięcy co kosztuje 200, lub 540 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Mariola
Mariola
4 lat temu

Krótka informacja dla chrześcijan- joga to nie ćwiczenia lecz praktyka duchowa. Może zakończyć się wizytą u egzorcysty.
https://www.gosc.pl/doc/3763758.Joga-Dlaczego-nie

Jola
Jola
2 lat temu
Reply to  Mariola

😂

Kamiszka
Kamiszka
2 lat temu
Reply to  Mariola

Na jogę nie chodzi byle kto, kto chce się tylko trochę porozciągać. Od tego są inne sporty. A jeśli ktoś źle wykonuje jogę i bierze się za ostatnią ścieżkę jogę to nie dziwię się, że ludzie potem wariują.

Teresa
Teresa
1 rok temu
Reply to  Mariola

🤣🤣🤣🤣🤣