31 sierpnia na placu Zamkowym zagra zespół Bajm. Koncert odbędzie się w miejscu ważnym dla Beaty Kozidrak. Właśnie ten widok wokalistka podziwiała z okna kamienicy przy Grodzkiej 36a, w której dorastała.

Dlatego w oknach jej dawnej kamienicy można już podziwiać fotografie artystki z wczesnych lat jej młodości. Sam koncert będzie muzyczną opowieścią o 40-letniej historii zespołu.

Artyści wyjdą na scenę o godz. 20. A ta będzie miała długi wybieg. – Jesteśmy dla was. Uwielbiam mieć kontakt z publicznością i scena, którą planujemy przygotować będzie nam to umożliwiała – zaznacza Beata Kozidrak. – Koncert będzie dla mnie wyjątkowym przeżyciem. Chciałabym zadedykować go swojemu bratu Jarkowi, który miał z nami wystąpić.

Dla upamiętnienia długiej i owocnej kariery, do jubileuszowego koncertu zostali również zaproszeni muzycy, którzy w ciągu 40 lat również grali w Bajmie. Wszyscy pochodzą z Lublina. Dodatkowo na koncercie pojawi się kwartet smyczkowy i sekcja dęta.

– To właśnie poprzez muzykę usłyszymy niezwykłą historię zespołu. Koncert będzie podsumowaniem muzycznej pasji i muzycznego dojrzewania miasta – podkreślał Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Impreza jubileuszowa Bajmu będzie też początkiem ich nowej trasy koncertowej. – Zaprezentujemy utwory z naszej nowej płyty, która powstała właśnie z okazji jubileuszu – dodaje Andrzej Pietras, menadżer zespołu.

Podczas wydarzenia będą również przygotowane strefy zabaw i animacji dla dzieci. Wejście na koncert oraz strefy będzie bezpłatne. Organizatorzy przygotowali miejsce dla około 40 tys. osób.

Trzeba jednak przygotować się na utrudnienia. W związku z organizacją koncertu plac Zamkowy będzie zamknięty z użytku w dniach 28 sierpnia – 1 września. Dodatkowo w dniu koncertu ulice Podwale i Kowalska nie będą przejezdne.

Władze miasta planują też zwiększenie liczby kursujących autobusów komunikacji miejskiej, które ułatwią uczestnikom koncertu powrót do domów.

Fot. Aleksandra Szyszko

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments