Wraz z piękną pogodą wrócił problem kąpieli w fontannie na placu Litewskim Każdego dnia widać pluskające się dzieci. Zdarza się, że decydują się na to również osoby dorosłe. – Może za to grozić wysoki mandat – przypomina Straż Miejska w Lublinie.

Kąpiel w fontannie na placu Litewskim w Lublinie jest zabroniona. – Musimy pamiętać, że obieg wody w fontannach jest zamknięty, a woda jest rzadko wymieniana. Pamiętajmy również, żeby w fontannie się nie myć i nie kąpać. Nie jest to miejsce do tego przeznaczone – mówi Robert Gogola, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Lublinie.

Na warunkowej zasadzie dozwolone jest brodzenie w wodzie, ale tylko w dolnej części fontanny. Nie wolno jednak wchodzić do fontanny w miejscach, gdzie jest ona ogrodzona metalowym płotem z liści, a także gdzie woda jest głębsza.

– Strażnicy, którzy patrolują plac Litewski zwracają uwagę na zakłócanie porządku. Dotyczy to zarówno kąpieli i spożywania alkoholu. W ubiegłym sezonie wystawiliśmy 77 takich mandatów. W tym roku było ich już 12 od początku sezonu, czyli od momentu, kiedy zrobiło się ciepło – dodaje Robert Gogola.

Za zakłócanie porządku można otrzymać mandat w wysokości od 20 do nawet i 500 zł.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments