Akcja Stowarzyszenia Kibiców Motoru Lublin „Żółto-Biało-Niebieska Gwiazdka” trwa do końca roku, ale już w piątek (23 grudnia) kibice odwiedzili Dom Dziecka przy ul. Sierocej w Lublinie, aby wręczyć dzieciom świąteczne paczki.

– To pierwsza część realizacji naszej zbiórki – mówi Jakub Łacek, prezes Stowarzyszenia Kibiców Motoru Lublin „Motorowcy”. – W tym roku wspieramy aż trzy ośrodki: Dom Samotnej Matki przy ul. Chmielewskiego w Lublinie, Dom Dziecka przy ul. Pogodnej, a dzisiaj jesteśmy również w Domu Dziecka przy ul. Sierocej, gdzie przekazaliśmy dzieciom świąteczne paczki zakupione z części pieniędzy ze zbiórki. To jest jeden z tych momentów, kiedy na żywo można zobaczyć efekty zaangażowania wszystkich osób wspierających akcję „Żółto-Biało-Niebieska Gwiazdka” oraz to, ile radości przynosi ona dzieciom, a to jest w całej inicjatywie najważniejsze – dodaje.

Działania te są możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu środowiska kibiców Motoru Lublin, ale także osób związanych z klubem, zarówno obecnie, jak i w przeszłości. Na mediach społecznościowych Stowarzyszenia Kibiców Motoru Lublin, takich jak https://www.facebook.com/motorlublincom czy https://www.instagram.com/motorlublin.com_/ można zobaczyć filmiki zachęcające do wsparcia zbiórki, nagrywane przez kibiców Motoru Lublin, piłkarzy, ale też uznanego w środowisku kibiców trenera Ryszarda Kuźmę, byłego zawodnika Motoru Siergieja Michajłowa, czy znanego koszykarza Piotra Karolaka i jego przyjaciela, wielokrotnego Mistrza Polski ze Śląskiem Wrocław – Macieja Zielińskiego. Dzięki filmikom można się również przekonać, że w gronie kibiców poza sportowcami, grafficiarzami, raperami, jest też ilustrator książek dla dzieci oraz skrzypek. Filmiki to jednak nie jedyny sposób promowania akcji, na profilu MotorLublin.com prowadzone są także aukcje gadżetów związanych z Motorem Lublin i Śląskiem Wrocław, zysk z których zasili konto zbiórki.

– W tym roku zmieniła nam się nieco specyfika zbiórki, gdyż zostaliśmy poproszeni o uzupełnienie artykułów, którymi Dom Samotnej Matki w Lublinie wspierał wcześniej uchodźców z Ukrainy – mówi Jakub Łacek. – Również Dom Dziecka przy ul. Pogodnej w Lublinie potrzebuje wsparcia w zakupie niezbędnego wyposażenia dla codziennego funkcjonowania ośrodka. Nowością jest również fakt, że w tym roku zbiórka finansowa jest prowadzona nie tylko za pomocą wpłat na konto, ale też zbiórki założonej na portalu zrzutka.pl, chcieliśmy ułatwić wszystkim chętnym wsparcie naszej akcji i dotrzeć do jak największego grona osób – dodaje.

Warto się starać o jak największe wpłaty, bo wzorem lat ubiegłych – właściciel Motoru – Zbigniew Jakubas obiecał podwoić zebraną podczas zbiórki kwotę. Do akcji włączyli się również piłkarze i pracownicy klubu Motor Lublin. Pomóc można na wiele różnych sposobów, chociażby robiąc przelew na nr konta: 27 1020 3147 0000 8502 0141 6007. Nazwa: SKML ”Motorowcy”, ul. Pocztowa 2/12, 20-408 Lublin, tytułem: DSM Gwiazdka albo za pomocą zrzutki pod adresem https://zrzutka.pl/tybs7t

Zbiórka potrwa do końca roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments