KUL podpisał list intencyjny oraz deklarację przystąpienia do konwentu na rzecz utworzenia i rozwoju kierunku lekarskiego. Studenci o przyjęcie na te studia będą mogli ubiegać się od 2022 roku. Pierwsi zaczną naukę w 2023 roku.

– W Polsce brakuje 68 tysięcy lekarzy. Jako dyrektor dużego szpitala i lekarz kierujący oddziałem doświadczam tych braków na co dzień i nie raz są to dramatyczne historie, przez co inni lekarze muszą pracować dłużej – mówi prof. dr hab. n. med. Elżbieta Starosławska, dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Jeszcze nie wiadomo, ile dokładnie będzie kosztować utworzenie takiego kierunku na KUL. Szacuje się jednak, że koszt będzie opiewać na kilka milionów zł. Przeznaczone one zostaną między innymi na wyposażenie pracowni, a także utworzenie prosektorium.

– Uważam, że współpraca przy nauczaniu medycyny przez bardzo dobrą uczelnię jaką jest KUL jest potrzebna i widzę w niej przyszłość – mówi prof. dr hab. Wojciech Załuska, rektor Uniwersytetu Medycznego.

Katolicki Uniwersytet Lubelski zamierza współpracować z Uniwersytetem Medycznym, Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, I Wojskowym Szpitalem Klinicznym, Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym oraz Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Bożego. To właśnie z tych placówek medycznych będzie pochodziła kadra, która będzie szkolić przyszłych lekarzy.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments