Wokalista Krzysztof Cugowski, pisarz Marcin Wroński, czy prezydent Lublina Krzysztof Żuk – znanych lublinian biorących udział w kweście na renowację zabytkowych grobów z XIX wieku będzie więcej. Z charakterystyczna puszką w okolicach cmentarza przy ul. Lipowej w Lublinie można spotkać ich od piątku (1 listopada) do niedzieli (3 listopada).

– Będę kwestował w niedzielę o godzinie 13 i zrobię to z wielką przyjemnością. Nieważne ile się uda zebrać. W tej kweście najważniejszy jest gest i obecność – podkreśla pisarz Marcin Wroński.

Kwestujących będzie wielu, cel jest jednak jeden – zebranie około 140 tysięcy zł na odnowienie zabytkowych nagrobków. Pieniądze o dowolnej kwocie będzie można wrzucać do puszek wolontariuszy we Wszystkich Świętych, w Dzień Zaduszny oraz w niedzielę (3 listopada). W tym roku zbieramy pieniądze na osiem nagrobków z najstarszej części cmentarza. Wśród nich znajdzie się m.in. grób byłego prezydenta Lublina Henryka Wolińskiego.

Wśród kwestujących zobaczymy nie tylko artystów, ale również lubelskich żużlowców. Pieniądze będziemy mogli wrzucać do puszki zawodnika Speed Car Motor Lublin Pawła Miesiąca oraz Marka Kępy.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, w ubiegłym roku udało się przeprowadzić renowację sześciu dużych nagrobków. W kwestę włączyło się wtedy 263 wolontariuszy, wśród których poza VIP-ami włączyli się uczniowie lubelskich szkół.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments