W filii nr 6 i 27 Miejskiej Biblioteki Publicznej, czyli Biotece działa Kwiatodzielnia. To miejsce, które powstało z myślą o mieszkańcach Lublina, którzy chcieliby wymienić się kwiatami, a także przynieść niepotrzebne już okazy dla innych.

Kwiatodzielnia mieści się przy Al. Racławickich 22, w dawnej Karczmie Słupskiej. – Bioteka ma spełniać funkcje ekologiczne. Podjęliśmy decyzję zespołową, że musimy promować tu zieleń i kwiaty – mówi Dorota Borowiecka, kierownik Bioteki.

Bioteka działa w myśl idei plant swap. – Kwiatodzielnia funkcjonuje u nas od początku i cieszy się ogromnym powodzeniem. Czytelnicy, ale też mieszkańcy Lublina przyzwyczaili się do tego, że można u nas zostawić kwiaty, ale też wziąć inną roślinę w zamian – wyjaśnia Dorota Borowiecka. – Zimą ludzie przynoszą kwiaty odpowiednio owinięte folią, aby w razie mrozu nic mu się nie stało.

Kwiatodzielnia jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia Bioteki, czyli od 9 do 19. – Warto zaglądać do nas codziennie i sprawdzać, czy przybyły nowe roślinki. Nigdy nie liczyliśmy, ile już pojawiło się kwiatów, ale zainteresowanie jest niezwykle duże. Rotacja jest systematyczna – zaznacza Dorota Borowiecka.

W Kwiatodzielni możecie znaleźć zarówno zaszczepki roślin, jak i dojrzałe kwiaty. Ich wybór jest spory, więc coś dla siebie znajdą nie tylko początkujący wielbiciele roślin, ale również pasjonaci ogrodnictwa.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments