Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na warsztaty z haftu, które odbędą się w sobotę (26 marca). Jeżeli masz doświadczenie w wyszywaniu i chcesz pomóc wschodnim sąsiadom, to wydarzenie jest dla Ciebie.

Podczas tworzenia rękodzieła uczestnicy warsztatu będą inspirować się gatunkami kwiatów, które występują w Ukrainie oraz botanicznym wzorem przypinki, którego projektantką jest Sylwia Kur.

Podczas spotkania artystka zaprezentuje prototyp i pokaże, jak samodzielnie wykonać precyzyjne hafty. Wykonane przypinki będzie można kupić w kawiarnio-księgarni Między Słowami znajdującej się przy ulicy Rybnej 4 w Lublinie.

Cały dochód zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej i Fundacji Homo Faber, które niosą pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Dodatkowo każdy uczestnik spotkania otrzyma zestaw materiałów do wykonania przypinki w domu.

Warsztaty rozpoczną się o godzinie 11:00 i potrwają do 15:00 w Warsztatach Kultury w Lublinie (ul. Grodzka 5a, sala medialabowa). W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby dorosłe, które mają już doświadczenie w szyciu i nieraz nawlekały igłę.

Zapisać się można na zajęcia przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl. Wstęp bezpłatny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments