Przed nami 9. edycja Lubelskiej Akcji Charytatywnej. Spektakl z udziałem lubelskich artystów, samorządowców, przedsiębiorców i tancerzy zobaczymy w Centrum Spotkania Kultur we wtorek (18 października) i w środę (19 października). Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem.

W spektaklu, jak co roku występują znani, a nieznani, czyli między innymi przedstawiciele lubelskiego świata nauki, polityki, mediów, biznesu, instytucji publicznych i kulturalnych. Celem tegorocznej edycji jest zbiórka funduszy na doposażenie sportowe Oddziału Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży funkcjonującego w ramach I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SPSK nr 1 w Lublinie znajdującego się przy ul. Głuskiej 1.

Spektakl będzie nosił tytuł „Szalone wakacje”. – Wakacje kojarzą się z czymś przyjemnym i beztroskim. Cieszę się, że możemy łączyć się z tą akcją, bo cel jest szczytny. Pomagając innym pomagamy sobie. Myślę, że my sobie pomagamy śmiechem, bo śmiech to zdrowie – mówi Agnieszka Polak, poetka i pisarka z Lublina.

– W spektaklu przełamiemy te trudne historie i sprawimy, że publiczność będzie się dobrze bawić i będzie wybuchać śmiechem. Po ważnych słowach na scenie zobaczymy zupełnie coś innego – dodaje Beniek Byrski, reżyser spektaklu.

Lubelska Akcja Charytatywna, jak co roku, skupia ludzi dobrej woli oraz społecznie zaangażowane firmy oraz instytucje. W tym roku działalność charytatywna koncentruje się na tych najmłodszych pacjentach, wymagających opieki specjalistycznej i hospitalizacji w zakresie psychiatrii.

– W tej chwili mamy zupełnie innych pacjentów niż 20 lat temu. Staramy się więc podążać za potrzebami kliniki. W ostatnim czasie, mam tu na myśli perspektywę ostatnich pięciu lat, mamy lawinowy wzrost osób młodych i dorosłych, którzy borykają się z kryzysami życiowymi, a także z próbami samobójczymi. Populacja pacjentów, którzy wymagają leczenia u nas w szpitalu wzrosła – mówi Agata Makarewicz z Oddziału Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży SPSK nr 1 w Lublinie. – Dlatego też w tym roku postanowiliśmy razem z ludźmi dobrej woli z Lubelskiej Akcji Charytatywnej pochylić się nad tym problemem – dodaje.

Bilety cegiełki można kupić zarówno w kasie CSK, jak i na stronie internetowej instytucji. Są one dostępne w cenie 100 zł (miejsca najbliżej sceny), jak i 80 zł (miejsca dalsze i boczne).

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments