Podróżowanie po Lublinie stało się jeszcze prostsze odkąd w 2014 roku zaczął działać Lubelski Rower Miejski. Daje nam to możliwość przemieszczania się po mieście na dwóch kółkach, bez zbędnych trosk o miejsce do zaparkowania, czy o posiadanie odpowiednio przygotowanego do jazdy sprzętu.

Lubelski Rower Miejski to 901 rowerów umieszczonych w 91 różnych stacjach na terenie Lublina oraz Świdnika. Oprócz standardowych modeli mamy też możliwość samoobsługowego wypożyczenia tandemów oraz rowerów dziecięcych. Dodatkowo wypożyczenie takiego roweru na czas do 20 minut jest bezpłatne.

Jak można z tego skorzystać? Jest kilka sposobów. Każdy może wybrać ten, który najbardziej odpowiada potrzebom i możliwościom. Przede wszystkim na początek musimy zarejestrować się na stronie lubelskirower.pl/rejestracja/  poprzez aplikację mobilną Nextbike, na infolinii lub w stacjonarnym Biurze Obsługi Klienta przy ulicy Jezuickiej. Dodatkowo musimy zasilić utworzone przez nas konto kwotą minimalną w wysokości 10 zł.

Możemy skorzystać z trzech opcji wypożyczenia roweru: poprzez dostępny tam terminal i wybór opcji Wypożycz. Następnie kierujemy się instrukcjami dostępnymi na ekranie. Kolejny sposób to zeskanowanie poprzez aplikację na telefon kodu QR bezpośrednio z wybranego przez nas roweru lub ręczne wpisanie numeru. Ostatnia możliwość to kontakt z całodobową infolinią.

Żeby oddać rower w stacji docelowej musimy tylko wprowadzić go do wolnego elektrozamka i poczekać na podwójny sygnał dźwiękowy. Jeżeli w stacji nie znajdziemy wolnego miejsca, możemy użyć zamka szyfrowego i przypiąć wypożyczony przez nas rower do sąsiedniego. Wtedy należy pamiętać o dokonaniu ręcznego zwrotu na terminalu lub przy pomocy aplikacji mobilnej.

Warto pamiętać, że aplikacja na telefon Nextbike daje wiele dodatkowych możliwości. Poprzez nią możemy nie tylko wypożyczać i zwracać rowery, ale również mamy dostęp do bazy wszystkich stacji oraz liczby znajdujących się tam rowerów. Dzięki temu wybierzemy dogodną dla siebie stację, gdzie będzie tyle rowerów, ile potrzebujemy. Warto zaznaczyć, że na jedno konto możemy wypożyczyć maksymalnie 4 rowery, a system zacznie naliczać czas oddzielnie dla każdego z nich. Nie trzeba więc zwracać wszystkich w tym samym momencie.

Pierwsza godzina wypożyczenia roweru to koszt 1 zł, druga wyniesie nas 3 zł, a trzecia i każda kolejna po 4 zł.

Wszystkie dostępne stacje znajdują się na stronie lubelskirower.pl/mapa-stacji/

Biuro Obsługi Klienta (czynne całodobowo)
Poza sezonem: od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00-12.00
tel.: 81 464 66 00
tel.: 81 440 20 20

Stacjonarne Biuro Obsługi Klienta
ul. Jezuicka 1/3, 20-113 Lublin w siedzibie Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (czynne 7 dni w tygodniu w godzinach 9 – 19. Z wyjątkiem świąt)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments