Akademickie Centrum Wsparcia wraz z zespołem ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami UMCS zaprasza do udziału w wydarzeniu „Język Autyzmu 2021” organizowanym w ramach Lubelskich Dni Autyzmu. Wydarzenie odbędzie się online i trwać będzie od 2 do 30 kwietnia.

„Język Autyzmu” to projekt mający na celu przybliżenie szerszej grupie odbiorców zagadnień związanych ze spektrum zaburzeń autystycznych. Od 2 do 30 kwietnia zaplanowano szereg interesujących wydarzeń, takich jak pokazy filmowe, cykl warsztatów szkoleniowych i webinariów, quiz z wiedzy, publikację serii podcastów oraz specjalistyczne konsultacje dla rodziców i opiekunów.

Akademickie Centrum Wsparcia chce zwrócić uwagę społeczeństwa na brak akceptacji, z którym często spotykają się osoby ze spektrum autyzmu, zwiększyć społeczną świadomość w tym zakresie, pomóc zrozumieć specyfikę funkcjonowania osób dotkniętych autyzmem, a także wskazać i promować pozytywne wzorce w zakresie terapii i integracji. Projekt jest realizowany z Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Program

2-30 kwietnia – Język autyzmu (cykl wykładów szkoleniowych i webinarów)

6 kwietnia, godz. 17:00 – Projekcja premiery filmu dokumentalnego „Autyzm z klasą”

2-30 kwietnia – Znamy się dobrze. Quiz: fakty i mity na temat autyzmu

2-30 kwietnia – Rozmowy o spektrum autyzmu (seria podcastów)

2-30 kwietnia – Dyżury pomocowe oraz konsultacje specjalistyczne

21 kwietnia, godz. 17:00 – tematyczny seans filmowy z udziałem panelistów-samorzeczników

2-30 kwietnia – badanie eksploracyjne

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments