Województwo Lubelskie zostało wybrane gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w bloku sportów letnich w 2024 roku. Nasz region dotychczas dwukrotnie gościł uczestników tego prestiżowego wydarzenia w sportach halowych w 2005 roku oraz w roku 2020. Po raz pierwszy w historii będziemy organizować igrzyska letnie.

W 2024 roku odbędzie się jubileuszowa, XXX edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. W zawodach planowany jest udział ponad 4 tysięcy zawodników. Wraz z nimi zjawią się sztaby szkoleniowe i medyczne, kibice i pasjonaci sportu. Lubelskie w przyszłe wakacje stanie się zatem sportowym sercem Polski.

– To jedno z najbardziej znanych i cenionych w Polsce sportowych przedsięwzięć, które wielu zawodniczkom i zawodnikom otwiera drzwi do startów na arenie międzynarodowej – mówi marszałek Jarosław Stawiarski.

Województwo Lubelskie we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki zorganizuje rywalizację w 20 sportach: golfie, hokeju na trawie, jeździectwie, kajakarstwie, kolarstwie, lekkiej atletyce, łucznictwie, pięcioboju nowoczesnym, piłce nożnej, piłce siatkowej plażowej, piłce ręcznej plażowej, pływaniu, podnoszeniu ciężarów, rugby, strzelectwie sportowym, tenisie, triathlonie, wioślarstwie, wspinaczce sportowej i żeglarstwie.

Mistrzowie Polski wyłonieni podczas zawodów finałowych OOM będą mieli szansę na zakwalifikowanie się do kadr narodowych, a przez to uzyskają możliwość występu w zawodach międzynarodowych.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (OOM) to największe krajowe zawody sportowe w randze Mistrzostw Polski w sporcie młodzieżowym, w których startują dzieci i młodzież w kategorii junior młodszy. Od 2016 roku OOM rozgrywana jest w bloku sportów halowych, letnich i zimowych.

Źródło: Urząd Marszałkowski w Lublinie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments