Lublin chce szczególną opieką otoczyć jeże. Dlatego w wybranych lokalizacjach zostaną postawione znaki drogowe ostrzegające kierowców o obecności tych zwierząt w tych miejscach. 

– Miasto jest domem dla wielu zwierząt. Najliczniejszą grupę stanowią ptaki i drobne ssaki, głównie jeże, wiewiórki i nietoperze. Zadomowiły się u nas lub migrują z okolicznych gmin również sarny i jelenie. Prowadzimy działania, których celem jest zapewnienie nowych miejsc siedliskowych czy uwrażliwienie mieszkańców na bezpieczeństwo dzikich zwierząt – mówi Blanka Rdest-Dudak, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Jeże to pożyteczne ssaki, które przemieszczają się po Lublinie od wiosny do jesieni, często również po ulicach, co jest dla nich niebezpieczne. Dlatego miasto zwraca się do mieszkańców z prośbą o zgłaszanie miejsc, w których często widywane są jeże przechodzące przez ruchliwe ulice.

Po analizie wskazanych lokalizacji, zostaną w nich ustawione specjalne znaki drogowe. Poinformują one kierowców, że mogą w tych miejscach spotkać spacerujące jeże, w związku z czym powinni zachować szczególną ostrożność. Informacje o miejscach można przekazywać na adres: srodowisko@lublin.eu.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments