W środę (15 czerwca) w Centrum ECOTECH-COMPLEX UMCS zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Gminą Lublin, przedstawicielami lubelskich szkół wyższych oraz Fundacją WeDo. Celem jest promocja potencjału gospodarczego i akademickiego miasta Lublin, budowanie jednego z wiodących ekosystemów startupowych w kraju oraz propagowania kultury przedsiębiorczości i innowacyjności.

– Jako miasto chcemy zwiększać potencjał konkurencyjności gospodarki. Chcemy więc wykorzystać potencjał akademicki i tę symbiozę, która jest między uczelniami, a biznesem. Miasto jako samorząd i kreator strategii Lublin 2030 jest nie tylko pośrednikiem i inicjatorem tych działań, ale chce być również partnerem – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Uczelnie wezmą udział w konkursie

Podpisane porozumienie zakłada również organizacje konkursu startupowego dla studentów publicznych uczelni wyższych. Konkurs odbędzie się pod nazwą „Lublin-up”. Jego celem będzie wyłonienie najlepszych projektów o największym potencjale biznesowym, a także promocję uczelni i Lublina jako miejsc przyjaznych i wspierających innowację.

– W lubelskim środowisku akademickim dzieje się dużo dobrego. Od kilkunastu lat bardzo intensywnie miasto ingeruje w różne działania przedsiębiorcze i wspierające innowacyjność. W ramach uczelni mamy swoje działalności o charakterze gospodarczym, za co odpowiadamy formalnie, ale wiemy też, że przedsiębiorczość to nie tylko działanie wewnątrz uczelni, a także poza nią – przekonuje prof. dr hab. Zbigniew Pastuszak

W czasie konkursu zespoły projektowe będą miały okazję zaprezentować się przed mentorami i ekspertami, którzy są praktykami biznesu, a także przed przedstawicielami instytucji współpracujących z biznesem.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments