Między innymi w najbliższy weekend – 17 i 18 sierpnia odbędą się weekendowe spacery po Lublinie. Wydarzenie odbywa się pod hasłem: Lublin w samo południe, a to za sprawą tego, że spotkanie rozpoczyna się o godzinie 11.30.

Spacery odbędą się nie tylko w nadchodzący weekend, ale również 24, 25 oraz 31 sierpnia, a ich uczestnicy wyruszą sprzed Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej znajdującego się przy ulicy Jezuickiej. Również w każdą niedzielę do końca sierpnia spacer odbędzie się dla turystów zza granicy – rozpocznie się on o godzinie 13.30 i poprowadzony zostanie w języku angielskim.

Podczas zwiedzania z przewodnikiem poznacie bogatą historię Lublina, odwiedzicie miejsca znane i te w szczególności warte uwagi. To również okazja do tego, by poznać historię koziołka lubelskiego oraz wysłuchania hejnału miasta granego według oryginalnego zapisu z 1685 roku.

Tegoroczna edycja spacerów wpisuje się w 450. rocznicę Unii Lubelskiej, dlatego przewodnik opowie również o tym wydarzeniu i przedstawi jego historię oraz znaczenie dla Lublina.

Dla wszystkich, którzy posiadają Lubelską Kartę Turysty udział w spacerach jest bezpłatny. Ci, którzy karty nie posiadają za bilet normalny zapłacą 10, a za ulgowy 5 złotych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments