Marta Wcisło otworzyła kolejne biuro poselskie. Tym razem w Kraśniku (zdjęcia)

0
935

Poseł Marta Wcisło otworzyła nowe biuro poselskie przy ul. Lubelskiej 88 w Kraśniku. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa na spotkanie trzeba się wcześniej umówić telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Marta Wcisło tłumaczy, że otwarcie biura poselskiego właśnie w Kraśniku było podyktowane potrzebami mieszkańców powiatu kraśnickiego i janowskiego, a także sentymentem, bo posłanka pochodzi właśnie z tej miejscowości.

– Z tych dwóch powiatów przyjeżdża do mnie spora grupa mieszkańców w różnych sprawach. Chciałam, żeby ten kontakt był bliższy oraz wygodniejszy dla mieszkańców. Janów leży zaledwie 30 kilometrów od Kraśnika, więc myślę, że to również jest taka odległość, która nie stanowi problemu, bo jest dobre połączenie komunikacyjne – tłumaczy Marta Wcisło.

Biuro poselskie będzie funkcjonowało regularnie. – Będę się umawiała z mieszkańcami indywidualnie i przyjeżdżała na miejsce. Oczywiście będą one umawiane w odpowiednim odstępie czasowych tak, by nikt nie musiał czekać w kolejce – podkreśla. – Wczoraj przed otwarciem biura miałam już dwa spotkania, w poprzednim tygodniu miałam spotkanie z mieszkańcami Kraśnika, a w jeszcze poprzednim z Janowa. Widzę, że jest to potrzebne – dodaje.

Na spotkanie można umówić się drogą mailową (marta.wcislo.sejm@gmail.com), telefonicznie (797-840-826), bądź poprzez media społecznościowe.

Problemy mieszkańców

Marta Wcisło wyjaśnia, że w przypadku powiatu kraśnickiego mieszkańcy najczęściej borykają się z problemami infrastrukturalnymi, jak i demograficznymi. – Kraśnik się wyludnia, dlatego są tu problemy z miejscami pracy, a zarazem brakuje wykwalifikowanej kadry specjalistów. Bliskie mi są też sprawy sadowników i plantatorów. Ważne jest, by w tym zakresie zostały opracowane jakieś rozwiązania systemowe, by nie tracili oni swojego źródła utrzymania – zaznacza poseł.

Fot. Materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments