Z ostatniej chwili: Ze względu na wytyczne sanitarne koncerty z tego weekendu zostały przeniesione do Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim.

Od piątku (3 lipca) mieszkańcy będą mogli ponownie uczestniczyć w wydarzeniach na Moście Kultury w Lublinie. W weekend otwarcia wystąpi między innymi Orkiestra Świętego Mikołaja. Początek wydarzenia o godzinie 20.

Orkiestra Świętego Mikołaja zainauguruje sezon Mostu Kultury. Artyści w swojej twórczości skupiają się na ludowości, ale też osobistych fascynacjach muzycznych każdego z członków zespołu. Na repertuar kapeli składają się ludowe „piosenki z tekstem”, w którym można doszukać się wielu odniesień do współczesności. Czasem zespół znajduje gotową piosenkę, czasem łączy kilka wariantów.

Natomiast w sobotę (4 lipca) wystąpią Czarne Lwy z Przedmieścia. Koncert rozpocznie się o godzinie 20. Lubelska kapela na co dzień wykonuję muzykę jazzową i z pogranicza lat 60. i 70. Mieszkańcom znana jest głównie z występów na licznych potańcówkach.

W niedzielę (5 lipca) na Moście Kultury będziemy mogli usłyszeć Zbyszka Kowalczyka i zespół Niewinni. Zbigniew Julian Kowalczyk znany z takich formacji jak Blueski, FSC Hot Rod, Telanges i Menezarch, Cukierkotki czy Orkiestra św. Mikołaja. Podczas solowego recitalu wykona utwory własne oraz kompozycje zaliczane do kanonu polskiego bluesa. Początek o godzinie 20.

Udział we wszystkich koncertach jest bezpłatny.

Fot. Dominika Polonis/Archwium

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments