Muzyczne Patataj. Rodzinne kolędowanie u oo. Dominikanów

0
627

W niedzielę (29 grudnia) w bazylice oo. Dominikanów w Lublinie po raz kolejny dzieci, młodzież i rodzice wezmą udział w Muzycznym Patataj. Start wydarzenia o godzinie 10.30.

Muzyczne Patataj to rodzinne, międzypokoleniowe kolędowanie. Podczas koncertu zaprezentują się dzieci oraz chór akademicki Politechniki Lubelskiej, Zespół Ludowy, Kwartet instrumentalny, Przedszkole Dobry Start oraz wszystkie zgromadzone dzieci i rodziny, które wspólnie z zawodowymi zespołami wykonają najpiękniejsze polskie kolędy.

Na koncercie wystąpią dzieci w przedziale wiekowym do 3, od 4 do 6 roku oraz od 9 do 12 roku życia. Zaśpiewają popularne kolędy oraz liczne pastorałki. Organizatorzy zachęcają, aby dzieci miały świąteczne elementy stroju np.: skrzydła, aureolki, czapki mikołajowe

Muzyczne Patataj wpisuje się w tegoroczną edycję Festiwalu Bożego Narodzenia. Kolędowanie połączone będzie z mszą św. dla dzieci. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Aktywni Rodzice. Dyrygent – prof. Elżbieta Krzemińska Przygotowanie i prowadzenie koncertu – Ewa Kuszewska. Wstęp jest wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments