Muzyka Cebularzowego Dworu. Podwórka Akustyczne Unii Lubelskiej – to pełna nazwa wyjątkowego koncertu, który we wtorek (27 sierpnia) zobaczymy przed Miejską Biblioteką Publiczną nr 20 (ul. Krężnicka 125) nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Początek o godzinie 17.

– Koncerty powstały z myślą o najmłodszych oraz całych rodzinach. Mają familijny, edukacyjny i zabawowy charakter. Łączymy style: ten renesansowy, polski, litewski ze współczesnymi aranżacjami. Poza autorskimi utworami muzycznymi, powstały też piosenki: jak np. o dacie 1569, obradach unijnych czy Zygmuncie Auguście – podkreśla Katarzyna Zabratańska, prezeska Innej Fundacji.

Wydarzenie wpisuje się w obchody 450-lecia Unii Lubelskiej. Najważniejszy jest bowiem wymiar edukacyjny. – Piosenki są dostosowane do możliwości kilkuletnich dzieci. Przygotowaliśmy też animacje. Podczas pokazu, będzie można nie tylko posłuchać, pośpiewać, potańczyć, ale też popatrzeć na wizualizacje czy to powstaniu Lublina, czy pokazujące postaci historyczne. Temat unijny jest wymagający, dlatego stawiamy na połączenie muzyki, zabawy z edukacją – tłumaczy Zabratańska.

Do współpracy zaproszeni zostali lubelscy muzycy, którzy mają doświadczenie w pracy z dziećmi. To osoby z dużym poczuciem humoru, o czym świadczy nazwa koncertów: Muzyka z Cebularzowego Dworu. Dla widzów zagrają na elektrycznej harfie, pianie, perkusji, gitarze. Wstęp na koncert jest wolny.

Występują:

Sylwia Lasok

Michał Kowalczyk

Kamil Banach

Michał Lewartowicz

Piotr Tesarowicz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments