Jest ciemno, zimno, za oknem pada deszcz i nie ma co robić? Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest włączenie ciekawego serialu, zaparzenie ulubionego napoju i otulenie się ciepłym kocem. Nic tak bardzo nie poprawia humoru, jak wielowątkowa historia postaci, która skłania nas do refleksji, bawi lub wyciska łzy. Rzućcie więc okiem na naszą listę seriali, jakie warto obejrzeć tej jesieni.

#1 Kochane kłopoty

Bliska relacja samotnej matki i jej córki to serialowy motyw, który nie tak często oglądamy na ekranach naszych monitorów. Rozsławiony serial „Kochane kłopoty” przedstawia perypetie Lorelai i Rory Gilmore, które żyją w małym miasteczku Stars Hollow. Podczas gdy młoda dziewczyna jest utalentowaną uczennicą pobliskiej szkoły, jej rodzicielka prowadzi hotel Independence Inn. Bohaterki sitcomu są nie tylko rodziną, ale i najlepszymi przyjaciółkami, które przeżywają razem zarówno smutki, jak i radości. Serial nie jest jednak kolejną ckliwą familijną historią bez głębszego przekazu. To obraz, który uczy, motywuje, ale i dostarcza widzom dużo rozrywki głównie dzięki błyskotliwym wypowiedziom postaci.

Perypetie Lorelai i jej 16-letniej córki Rory w latach 2000-2007 cieszyły się tak dużą popularnością fanów, że powstało aż 7 sezonów tego serialu. W 2016 bohaterki sitcomu ponownie zaprezentowały się swoim fanom w specjalnym czteroodcinkowym miniserialu „Kochane kłopoty: rok z życia”, który ukazywał okres dwunastu miesięcy życia trzech pokoleń – babci, matki i wnuczki.

#2 Zawsze warto

Fabuła nowego serialu „Zawsze warto” emitowanego tej jesieni na antenie telewizji Polsat opiera się na losach trzech głównych bohaterek – Ady, Doroty i Marty. Kobiety żyją w całkowicie odrębnych od siebie światach. Ada jest samotną matką i dziewczyną do towarzystwa, Dorota to gospodyni domowa oraz żona i matka całkowicie podporządkowana swojej rodzinie, a Marta jest świetnie wykształconą prawniczką, która nagle orientuje, że tak naprawdę wyszła za człowieka, którego nie znała. Każda z tych postaci znajduje się w kulminacyjnym momencie swojego życia, które chcą zmienić, by zawalczyć o swoje szczęście. Mimo tak różnych życiowych historii losy kobiet w wyniku przypadku w końcu się ze sobą splatają.

Serial „Zawsze warto” poruszający społeczne tematy tabu i mówiący o kobiecej sile charakteru obejrzycie w każdą środę o godz. 21.10 na programie Polsat lub w serwisie Ipla.tv.

#3 Wielkie kłamstewka

Z pozoru udane życie trzech kobiet Celeste, Madeline oraz Jane, które robią karierę i zarazem wychowują trójkę dzieci, pewnego dnia na dobre się zmienia. W miasteczku Monterey w stanie Kalifornia, w którym żyją, dochodzi do tragicznego upadku ze schodów, którego ofiarą zostaje Perry Wright, partner Celeste.

Ten mroczno-komediowy serial oparty na powieści australijskiej pisarki Liane Moriarty to interesująca historia pełna kłamstw i rywalizacji, ale i dowód na istnienie prawdziwej przyjaźni. Występują w nim laureatki Oscara Nicole Kidman i Reese Witherspoon oraz aktorka Shailene Woodley.

Dwa sezony serialu „Wielkie kłamstewka” możecie już teraz obejrzeć na platformie HBO GO.

# 4 Seks w wielkim mieście

Serial, który raz na zawsze zmienił oblicze telewizji i stał się symbolem seksualnego wyzwolenia, przedstawia życie Carrie i jej przyjaciółek z Nowego Yorku – Mirandy, Samanthy i Charlotte. Serialowe kobiety znane są widzom z tego, że wchodzą w dziwne związki, tym samym fundując sobie ciągłe kłopoty i emocjonalne rozterki. Fani sitcomu pokochali jednak modne i wyzwolone Amerykanki na tyle, że powstało aż 6 sezonów tego serialu, a od emisji pierwszego odcinka minęło już 21 lat.

Serial „Seks w wielkim mieście” możemy oglądać na platformie HBO GO.

# 5 Dobre miejsce

Główną bohaterką sitcomu „Dobre miejsce” jest zwariowana Eleanor, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku i śmierci trafia do tak zwanego Dobrego Miejsca. Z biegiem czasu okazuje się jednak, że utopijne miasteczko przeznaczone dla szlachetnych osób nie jest dla niej. Bohaterka będzie musiała zmienić swoje dotychczasowe zachowanie, by uniknąć „wiecznego potępienia”. W zmianie pomaga jej Chidi – skojarzona z nią jej „bratnia dusza”, która uczą ją jak zostać lepszą osobą. W roli głównej postaci występuje Kristen Bell znana z innego kultowego serialowego formatu „Weronika Mars”.

Serial komediowy „Dobre miejsce”, który prezentuje humor na najwyższym poziomie, możecie oglądać na platformie Netflix.

#6 Wanderlust

Jak na nowo rozpalić ogień w związku? Na to pytanie próbują odpowiedzieć bohaterowie nowego miniserialu, który we wrześniu ukazał się na platformie Netflix. Psychoterapeutka Joy i nauczyciel angielskiego Alan tworzą małżeństwo z ponad 20-letnim stażem, w którym brakuje namiętności i intymności. Po momencie obopólnej zdrady w końcu wspólnie decydują się ratować swój związek. Obydwoje zaczynają chodzić na randki z innymi osobami. Kiedy zaczynają szukać seksualnego spełnienia w czyichś ramionach, przekonują się, że ten eksperyment może sporo namieszać nie tylko w ich relacji, ale i życiu ich bliskich.

Serial można porównać do psychoanalizy prowadzonej przez główną bohaterkę, ponieważ
z każdym odcinkiem coraz wyraźniej odkrywa ona swoje małżeńskie problemy i stopniowo zaczyna sobie zdawać sprawę z prawdziwych przyczyn utraty bliskości między nią a mężem.

Ten interesujący format obejrzymy tylko na platformie Netfilx.

#7 Dziewczyny

Cztery młode dwudziestokilkuletnie kobiety mieszkające w Nowym Yorku to bohaterki serialu „Dziewczyny” składającego się z sześciu sezonów. Oglądając ten format, jesteśmy świadkami tego jak Hannah, Marnie, Jessa i Shoshanna radzą sobie w dorosłym świecie. Każda z nich musi się zmierzyć z niespodziewanymi sytuacjami i wyborami życiowymi, jakie niesie im życie. Przyjacielska relacja bohaterek z biegiem czasu i w miarę ich osobistego rozwoju zostaje jednak zakwestionowana, co można zaobserwować po obejrzeniu kilku sezonów sitcomu.

Bezkompromisowy serial i występujące w nim postacie zostały nazwane głosem młodego pokolenia naszych czasów, które pragną odnaleźć się w niesprzyjającej im rzeczywistości, zarazem poszukując siebie. Tytułowe dziewczyny na ekranie nie są przedstawione jako klasyczne piękności i często rządzą nimi skrajne emocje. Dlatego też ich zachowanie doskonale oddaje istotę kobiecości, a tych nieidealnych postaci nie da się nie lubić.

Wielokrotnie nagradzany serial „Dziewczyny” jest dostępny na platformie HBO GO.

# 8 Homeland

Po ataku na kryjówkę terrorystów w Iraku amerykańskim żołnierzom udaje się odbić jeńca wojennego, który zaginął przed 8 laty. Sierżant Nicholas Brody wraca do kraju jako bohater, jednak nie wszyscy w niego wierzą. Agentka CIA Carrie Mathison nie zważając na innych próbuje udowodnić, że uznany wcześniej za zmarłego żołnierz nie jest już tym samym człowiekiem który wyjechał na misję. Jednocześnie nikt nawet nie chce słyszeć, że Brody mógłby być szpiegiem – zbyt dużym atutem w karierze wielu osób jest powrót bohatera wojennego. Standardowe przesłuchanie nic nie wykazuje i jedynie Carrie ma poważne wątpliwości co do jasności sytuacji. Rozpoczyna prywatne śledztwo, o którym nie wiedzą jej przełożeni, a które powoli zaczyna ją przerastać.

Serial doczekał się 7 sezon i odniósł niebywały sukces.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments