Związek zawodowy pielęgniarek i położnych działający w Szpitalu Wojewódzkim im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie zdecydował się odwołać zaplanowany na poniedziałek (24 stycznia) strajk ostrzegawczy.

W oświadczeniu związkowcy tłumaczą, że “wychodząc naprzeciw słowom dyrektora przekazanym za pomocą mediów o możliwości polubownego rozwiązaniu sporu pomiędzy stronami, związek zawodowy wyraża również chęć do kontynuowania dialogu mediacyjnego w dobrej wierze i duchu poszanowania obydwu stron”.

Strajk miał odbyć się w poniedziałek (24 stycznia) i trwać od godziny 9 do 11. Prośbę o rezygnację z jego organizacji przekazał na zorganizowanej w budynku szpitala w piątek (20 stycznia) dyrektor Piotr Matej.

– Pacjenci z COVID-19, jak i innymi chorobami oczekują wsparcia personelu medycznego i lekarskiego. Zawiadomienie o akcji protestacyjnej przyjąłem ze zdumieniem w związku z tym, że mediacje nie zostały jeszcze zakończone. Zagadnienie dotyczy problemu z 2018 roku, a problem ponownie pojawił się w lutym 2021 roku – podkreślał Piotr Matej, dyrektor szpitala.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments