Nie zostajemy sami – to tytuł utworu, jaki stworzył Piotr Selim, wokalista i kompozytor z Lublina, w trakcie domowej kwarantanny. Utwór ma za zadanie podnieść nas na duchu podczas epidemii i jest wzbogacony o teledysk składający się ze zdjęć pustego miasta.

– Nie planowaliśmy pisać tej piosenki. Tak naprawdę sama się o to upomniała. Powstała szybko, tekst w kilka minut, podobnie muzyka. Należy sądzić, że tak było trzeba lub tak być powinno – mówi Piotr Selim. – Pokazuje czas, w jakim przyszło nam żyć w marcu i kwietniu 2020 roku. Trudny czas. Dla wielu czas samotności. Piosenka dodaje bliskości i czułości. To ważne nie tylko podczas pandemii – wyjaśnia artysta.

Słowa do tekstu napisała Hanna Lewandowska, natomiast muzykę skomponował Selim. W utworze zagrali również liczni muzycy: Michał Lewartowicz, Krzysztof Nowak i Paweł Nowak. Autorem zdjęć jest Krzysztof Anin Kuzko.

Również teledysk powstał w domu artystów lecz jest wzbogacony o zdjęcia pustego Lublina w czasie epidemii. Obrazy Starego Miasta, Krakowskiego Przedmieścia i placu Litewskiego pokazują, że choć jest to widok smutny to mieszkańcy pozostali w domach i dbają o zdrowie swoje i innych ludzi.

Piotr Selim to wokalista, pianista, aranżer i kompozytor. Mieszkańcom znany jest głównie ze swoich występów z Lubelską Federacją Bardów. Na swoim koncie ma 11 płyt z LFB i 3 płyty DVD również z tą grupą muzyczną. Na stałe współpracuje z autorką tekstów Hanną Lewandowską, z którą napisali już około 200 piosenek.

Utworu możecie posłuchać tutaj

Fot. Dominika Polonis/Archwium

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments