W piątek (6 stycznia) ulicami Lublina przejdzie kolejny Orszak Trzech Króli. Wydarzenie rozpocznie się od mszy świętej w Archikatedrze Lubelskiej o godzinie 10:00. Tegoroczne hasło imprezy to: Niech prowadzi nas gwiazda.

Mszę świętą w katedrze odprawiać będzie ks. biskup Adam Bab. Tradycyjnie już podczas liturgii poświęcona zostanie kreda i kadzidło, które będziemy mogli zabrać do swojego domu.

Po niej, o godzinie 11:00 uczestnicy orszaku wraz z trzema królami wyruszą ulicami miasta w barwnym korowodzie. Tradycyjnie już, każdy kto przyjdzie na orszak otrzyma papierową koronę królewską.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Informacje drogowe

Uczestnicy przejdą z pl. Katedralnego na pl. Zamkowy ulicami: Królewską, Lubartowską i al. Tysiąclecia. Ruch w czasie przemarszu będzie całkowicie wstrzymany na czas niezbędny do przejścia uczestników uroczystości.

Dodatkowo, w czwartek (5 stycznia) od godz. 20.00 zostanie wygrodzona część pl. Zamkowego od strony schodów potrzebna na organizację wydarzenia. Tym samym zmniejszeniu ulegnie liczba miejsc postojowych na pl. Zamkowym.

Fot. Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments