W piątek (24 czerwca) w Muzeum Wsi Lubelskiej będziemy mogli wziąć udział w licznych atrakcjach przygotowanych w ramach nocy św. Jana. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Na mieszkańców będą czekały stanowiska pokazowo–warsztatowe dotyczące zwyczajów i wierzeń związanych z wigilią św. Jana. Będzie można zapoznać się z tematyką medycyny ludowej. Nie zabraknie symboliki wody i ognia czy legend o cudownym kwiecie paproci. Ponadto będzie to także okazja do samodzielnego wicia wianka i nauki tradycyjnych sobótkowych pieśni.

W programie znalazły się też opowieści o zwyczajach świętojańskich, symbolika ognia i wody, opowieści o ziołach i medycynie ludowej, jak i pieśni sobótkowe. Będzie też stanowisko warsztatowe dla dzieci, na którym najmłodsi dowiedzą się, jak wygląda kwiat paproci.

O godzinie 19:00 będziemy mogli zobaczyć przedstawienie „Wigilia Św. Jana” w wykonaniu Zespołu Obrzędowego z Hańska. Dodatkowo odbędzie się konkurs na poszukiwanie kwiatu paproci.

Bilety możecie nabyć w cenie 20 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy). Ostatnie wejście do muzeum możliwe jest o godz. 19:00.

Fot. Lubelski.pl/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments