We wtorek (6 października) odbyło się w Lublinie spotkanie zorganizowane przez lubelską firmę Nocowanie.pl oraz holding Wirtualna Polska. Podczas konferencji prasowej została przedstawiona nowa siedziba firmy Nocowanie.pl, zaprezentowano projekt współpracy w ramach holdingu WP oraz plany rozwoju na następne lata oraz nowych rekrutacji.

Firma, która powstała w studenckim akademiku, teraz przeniosła się do prestiżowego biurowca przy ulicy Nałęczowskiej w Lublinie. W otwarciu wzięli udział m.in Kamil Ruciński, prezes firmy Nocowanie.pl, Jacek Świderski, prezes Wirtualnej Polski oraz Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

W 2020 roku mija 15 lat od debiutu portalu Nocowanie.pl w Internecie. Istotnym momentem w jego historii był zakup większościowego pakietu przez Grupę Wirtualna Polska, co miało miejsce w 2016 roku. Kamil Ruciński przyznaje, że była to dobra decyzja i przyniosła korzyści obu stronom.

– Wspólnie z Wirtualną Polską przez ostatnie 4 lata podwoiliśmy zatrudnienie i ponad trzykrotnie zwiększyliśmy przychody – mówi prezes Nocowanie.pl.

Nowa siedziba firmy to 1400 metrów kwadratowych powierzchni dla Nocowanie.pl oraz redakcji Wirtualnej Polski. – W nowoczesnym biurowcu przy ulicy Nałęczowskiej połączyliśmy nasze trzy biura rozsiane do tej pory w różnych miejscach w Lublinie. Oprócz ponad 100-osobowego zespołu Nocowanie.pl na powierzchni tej pracować będzie kilkanaście osób z redakcji Wirtualnej Polski – dodaje Ruciński.

– Od wielu lat współpracujemy z firmami ściśle związanymi z Lublinem, jak i lubelskimi uczelniami, by rozwijać rozwój IT w naszym mieście. Szkolimy młodych ludzi oraz stwarzamy im warunki do pracy. Ten krok tylko rozszerzy już duże możliwości zatrudnienia w IT – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Założona w 2005 r. lubelska firma Nocowanie.pl to jedna z największych w Polsce baz ofert noclegowych, z której każdego miesiąca korzysta ok. 3 milionów turystów. Baza zawiera ponad 63 tys. ofert różnych kategorii noclegowych z Polski i Europy. Firma regularnie wprowadza nowoczesne usługi i rozwiązania technologiczne zarówno dla turystów (bezpieczne transakcje, wirtualne spacery), jak i właścicieli obiektów noclegowych (m.in. aplikacja mobilna do zarządzania obiektami i komunikacji z turystami).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments