Jeszcze w tym roku w Lublinie zostaną zainstalowane nowe kamery monitoringu. Ruszył przetarg na zaprojektowanie oraz rozbudowę systemu miejskiego monitoringu w 14 nowych lokalizacjach, z czego w 9 w ramach Budżetu Obywatelskiego.

– Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Lublina, to jeden z naszych priorytetów. Obecnie najbardziej newralgiczne miejsca w mieście są pod stałą kontrolą kamer. Przez całą dobę nad bezpieczeństwem Lublinian czuwają pracownicy Centrum Monitoringu Wizyjnego. Stale rozbudowujemy również system miejskiego monitoringu poprzez instalowanie nowych urządzeń do rejestracji audiowizualnej – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Urządzenia pojawią się w miejscach, gdzie do tej pory nie było kamer, czyli między innymi w rejonie al. Warszawskiej oraz na ulicach: Motorowej, Kleeberga czy Zygmunta Augusta. 9 lokalizacji wskazali mieszkańcy, składając projekty w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Obecnie system monitoringu składa się 236 kamer. Podgląd do obrazu z miejskich kamer posiada Centrum Monitoringu Wizyjnego, które dodatkowo ma również dostęp do 300 kamer znajdujących się w miejskich obiektach sportowych – Arenie Lublin (118), Aqua Lublin (143) i na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego (39).

Umiejscowienie planowanych 14 kamer monitoringu miejskiego:

1. ul. Żołnierska 7
2. skrzyżowanie ul. Zajączka z al. Warszawską
3. skrzyżowanie ul. Czeremchowej z al. Warszawską
4. al. Warszawska, przejście dla pieszych przy Kościele
5. ul. Jaśminowa 14
6. al. Warszawska 61 A
7. ul. Czeremchowa 20
8. ul. Botaniczna 42
9. al. Warszawska 49
10. ul. Kleeberga 12A
11. ul. Motorowa 3
12. ul. K. Jagiellończyka 6
13. ul. Nektarowa 22
14. ul. Zygmunta Augusta 34

We wskazanych miejscach nowe kamery pojawią się do końca 2020 roku.

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments