W czwartek (14 stycznia) na ulice Lublina wyjadą po raz pierwszy do służby dwa nowe nieoznakowane videorejestratory hybrydowe marki BMW.

Kolejne nowoczesne i ekonomiczne radiowozy zasiliły Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie. Zakup nieoznakowanych radiowozów hybrydowych marki BMW 330e xDrive dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

To już kolejne ekologiczne auta w lubelskim garnizonie. W połowie października flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zasiliły elektryczne samochody marki Kia e-Niro.

Nowe samochody marki BMW 330e xDrive plug-in wyposażone są w 252 konny silnik, który pozwala na rozwinięcie maksymalnej prędkości do ponad 230 km/h. Zaletą takich pojazdów jest ich ekologiczna praca, gdyż taki pojazd ma mniejszą emisję spalin do środowiska. Auto pracuje dużo ciszej niż wyposażone w silniki spalinowe.

Dzięki wsparciu lokalnych samorządów dwa nieoznakowane radiowozy BMW 330i xDrive trafią również do policjantów z Chełma i Kraśnika. Są to wersje z silnikami 2.0 Turbo o mocy 252 koni mechanicznych i napędem na 4 koła. Ich przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 6,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 250 km/h.

Fot. Lubelska policja

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
dorcia88
2 lat temu

Dziękujęmy za zdjęcia z tablicami rejestracyjnymi 😀