On Art – Festiwal Kina i Sztuki. Już w lipcu pierwsze pokazy filmowe

0
122

Już za kilka dni startuje 11 edycja Festiwalu On Art. Cykl filmowych eventów będzie trwał od 1 lipca do 4 września, a składa się na niego przegląd filmów o sztuce oraz międzynarodowy konkurs filmowy.

Planowane jest ponad 200 projekcji kinowych, które odbędą się w wielu pięknych lokalizacjach Polski na terenie między innymi: Zamku Królewskiego, Muzeum Narodowego, Łazienek Królewskich oraz w Łódzkim Domu Kultury, Galerii Miejskiej we Wrocławiu czy w Bydgoskim MÓZG-u. Na wszystkie pokazy w ramach festiwalu wstęp jest całkowicie bezpłatny, a organizatorem jest Fundacja Rozwoju Kinematografii, promująca kino polskie i europejskie. Instytucja ta zrealizowała już ponad tysiąc wydarzeń filmowych dla około 100 tysięcy widzów.

Harmonogram pokazów filmowych ustalany jest z około 2-3 tygodniowym wyprzedzeniem. W programie znajdziemy więc filmy krótkie, ale też średnio i długometrażowe oraz filmy dokumentalne prezentujące osobistości ze świata sztuki. Już w lipcu widzowie będą mogli zobaczyć między innymi: prywatne wideo-archiwum Zdzisława Beksińkiego „We wnętrzu”, animację „Jestem ładna” o rodzinnych relacjach dających słodką iluzję szczęścia, czy video art „Becoming Creature”, w którym ukazano skąd wywodzi się nasza tożsamość i jakie znaczenie odgrywa w tym natura.

Oprócz przeglądu filmów o sztuce odbędzie się także konkurs międzynarodowy obrazów filmowych wyłonionych wcześniej przez jury. Można poznać więc 62 propozycje z wielu krajów świata np. z: Meksyku, Kuwejtu czy Singapuru. Jak zapewnia dyrektor artystyczny Festiwalu, Leszek Wejcman: „Nasza publiczność ma okazję zobaczyć filmy pochodzące z wielu kultur, ukazujące różne oblicza sztuki: malarstwo, rzeźbę, performens, street-art, wideo-art i inne gatunki sztuki współczesnej”.

To tylko niektóre z obrazów filmowych, które można znaleźć w programie tegorocznego Festiwalu kina i sztuki On Art 2022. Warto więc śledzić profil na Facebooku: https://www.facebook.com/Onartfestival oraz stronę internetową festiwalu www.onart.eu, gdzie w kalendarium na bieżąco będzie publikowana lista plenerowych wydarzeń.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments