Ostrze. Mroki Kopenhagi (recenzja książki)

0
184

Wciągająca historia o zemście, przebaczeniu i poszukiwaniu sprawiedliwości. Przed kilku laty opinią publiczną wstrząsnęło brutalne morderstwo adwokata Christoffera Mossinga. Kamera monitoringu zarejestrowała młodą kobietę Annę Kiel, która opuszczała miejsce zbrodni. Do dziś nie udało się jej aresztować.

Mija kilka lat. Dziennikarka duńskiej gazety Heloise Kaldan otrzymuje od Anny Kiel serię tajemniczych listów. Ich nadawczyni jest przekonana, że losy obu kobiet są ze sobą mocno splecione.

Mimo ostrzeżeń kolegów z pracy dziennikarka na nowo podejmuje śledztwo w sprawie zabójstwa sprzed lat. Z każdym nowym faktem Heloise odkrywa, że za tym brutalnym morderstwem kryje się jeszcze mroczniejsza historia. Wtedy w mieście dochodzi do kolejnej zbrodni. Kobieta łączy siły ze starszym aspirantem Erikiem Schäferem, aby rozwiązać zagadki tych morderstw. Nawet się nie spodziewa, dokąd zaprowadzi ją ta historia i jak głęboko ją zrani.

„Ostrze. Mroki Kopenhagi” to pierwszy tom trylogii nagrodzonej przez Duńską Akademię Kryminalną (2018), która była na szczytach bestsellerów tygodnika „Der Spiegel”.

Anne Mette Hancock , Ostrze. Mroki Kopenhagi, Wydawnictwo Kobiece.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments