We wtorek, 9 kwietnia, w Lublinie w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR odbyła się wyjątkowa IV Paraolimpiada Przedszkolaków pod nazwą „Czy Ty, czy Ja – każdy w sporcie szansę ma”. Dla dzieci była to zabawa pełna sportowych rywalizacji, rozwijania umiejętności i integracji.

– Paraolimpiada adresowana jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli integracyjnych, z oddziałami integracyjnymi oraz przedszkoli specjalnych z województwa lubelskiego – mówi Katarzyna Bryzek-Michalak, jedna z organizatorek paraolimpiady. W wydarzeniu uczestniczyło 14 przedszkoli.

W paraolimpiadzie udział wzięło Przedszkole Niepubliczne „Akademia Przedszkolaczka”, Publiczne Przedszkole Integracyjne nr 40, Niepubliczne Przedszkole „Skrzat” z Oddziałami Integracyjnymi, Niepubliczne Przedszkole „Kucykowa Kraina”, Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 12, Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 36, Niepubliczne Przedszkole „Dzwoneczek”, Niepubliczne Przedszkole Specjalne „INSIGNIS”, Przedszkole Integracyjne nr 39, Przedszkole Prywatne „Entliczek – Pentliczek”, Przedszkole Specjalne nr 11, Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi, Niepubliczne Przedszkole Specjalne dla Dzieci Niepełnosprawnych w Krasnymstawie i Przedszkole Niepubliczne „Aniołek” w Łęcznej.

Fot.  Aleksandra Szyszko

2Galeria zdjęć 2/8

Wczytaj kolejne zdjęcia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments