W sobotę, 30 marca, odbędzie się premiera spektaklu stworzonego na podstawie filmu Krzysztofa Kieślowskiego „Podwójne życie Weroniki”, który zdobył nagrodę na festiwalu w Cannes. Sztukę zobaczymy w Teatrze Andersena. Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem.

– “Podwójne życie Weroniki to spektakl, który na pewno nie jest powtórzeniem filmu. Podejmujemy tylko niektóre jego wątki. Na scenie poruszamy temat podwójności, wewnętrznego konfliktu, który w nas tkwi – mówi Krzysztof Rzączyński, dyrektor teatru, a równocześnie reżyser spektaklu.

„Podwójne życie Weroniki” to opowieść o przeczuciu, jakiego doświadczają dwie kobiety o tym samym imieniu, wyglądzie i podobnych do pewnego momentu życiorysach. Żadna z bohaterek nie ma pojęcia o swoim istnieniu, jednak ich podświadomości wzajemnie odczuwają swoją obecność.

Panie bardzo się od siebie różnią. Jedna jest zakochana w śpiewie, żarliwa i bezkompromisowa, druga wybiera spokojne życie i miłość. Twórcy w spektaklu zadają sobie więc pytanie, czy obie Weroniki nie są częścią tej samej osoby. Każdy z nas w środku toczy wewnętrzny dialog, gdy do głosu dochodzą różne strony naszej osobowości.

– Żyjemy w czasach mocno medialnych, zapatrzeni na różne prezentowane nam wzorce w życiu. Nie zawsze mamy czas, żeby zastanowić się nad sobą, nad drogą, którą podążamy, nad tym, czy w życiu mogliśmy w życiu zrobić coś inaczej, lepiej – dodaje Konrad Biel, odtwórca roli Aleksandra.

Fot. Aleksandra Szyszko

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments